27/05/2024

Por Granada - Obra do próprio, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69853438 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Thiago Silva se po osmi letech rozchází s Paris Saint-Germain a mnozí už spekulovali, že v pokročilém věku zamíří do rodné Brazílie. O služby zkušeného zadáka však stojí pětice anglických klubů.
By Granada – Obra do próprio, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Thiago Silva působí v Paris Saint-Germain od roku 2012, další sezónu už ale podle zákulisních zdrojů bohužel nepřidá. Úřadující mistr francouzské ligy se má v duchu hledání úspor po koronavirové krizi rozloučit se svým letitým kapitánem, jemuž neprodlouží smlouvu. Zahraniční média původně spekulovala, že se pětatřicetiletý Brazilec nejspíš vrátí na rodnou hroudu. Nakonec ale může být všechno jinak. Sám fotbalista cítí, že má perspektivu na evropské scéně působit ještě minimálně další dva roky, takže si aktuálně shání nové angažmá. Zájemci se ozývají například z anglické Premier League.

Zkušený zadák je stále žádaným zbožím

Dlouhých osm let hájit barvy PSG a v roli kapitána jej dovedl k obrovskému množství cenných trofejí. Každá éra ale jednou končí a proto i Thiago Silva uslyšel od vedení jasné stanovisko k (ne)prodloužení smlouvy. Několikanásobný francouzský mistr a také pravidelný účastník evropských pohárů hledá ve snaze zažehnat finanční krizi způsobenou koronavirovou pandemií úspory všude, kde se dá. Právě štědré odměny brazilského stopera jsou i pro klub, který zaštiťují bohatí šejkové, přeci jen příliš velkým soustem. Cesty pařížského celku a rodáka z Rio de Janeira se tedy po sezóně rozejdou, přičemž média spekulovala, že Silvu už nejspíš čeká návrat do mateřské země. On sám si však stoupající věk nechce připustit a tvrdí, že může být evropským klubům prospěšný ještě minimálně dva roky. A tento názor nezastává jediný.

Podle informací deníku 90min se na volného Thiaga Silvu zaměřily týmy z celého světa. Ve hře je údajně jeho obnovená premiéra v italské lize, kde dříve kopal za AC Milán a slavný celek by se podepsání kontraktu nebránil ani nyní. Po vzoru dalších hráčů v pokročilém věku pak může zamířit do Spojených států amerických. Lákavě zní také angažmá v Japonsku, Kataru nebo Číně, což jsou pro slavného hráče dosud neprobádané vody, které navíc skýtají možnost vydělat krátce před odchodem do důchodu ohromné peníze. Pravděpodobný vítěz souboje o brazilského stopera se ale nachází někde na Britských ostrovech. Do hry se totiž zapojila pětice týmů hrajících anglickou Premier League – Arsenal, Everton, Newcastle United, West Ham United a Wolverhampton Wanderers. Poměrně slušná sestava, z níž není jednoduché vybírat, co říkáte?

Kde by přítomnost Thiaga Silvy dávala smysl

Rozeberme si anglické zájemce o služby Thiaga Silvy jednoho po druhém. Arsenal momentálně řeší otazníky týkající se Davida Luize, kterému se poslední sezóna vůbec nevydařila a pokud by nakonec došlo k ukončení spolupráce, cesta pro dalšího Brazilce do základní sestavy bude volná. Spojení s Evertonem by rovněž dávalo smysl. Došlo by totiž na pikantní setkání s Carlem Ancelottim, tedy koučem, jenž Silvu vedl během jeho začátků v Paris Saint-Germain.

Za zvážení určitě stojí i nabídka West Hamu United, který má skvěle nakročeno k záchraně mezi tamní elitou a může si proto dovolit pomalu přemýšlet nad sezónou příští. Pokud klub Thiaga Silvu skutečně podepíše, srdce českého fanouška radostí zaplesá. Zkušený zadák by totiž nastupoval po boku Tomáše Součka. Ten se za předpokladu obhájení účasti v Premier League oficiálně stane nejdražším tuzemským hráčem historie.

Newcastle United během letního přestupového období spoléhá na přistoupení nového majitele ze Saúdské Arábie. Náhlý přísun peněz pak může rozjet obří transfery a právě Thiago Silva se možná stane jednou z mnoha nových tváří obrozeného týmu. Na závěr se zastavme také u Wolves, kteří sice nejsou pro fotbalové fanoušky příliš zvučným klubem, na druhou stranu ovšem po dobu posledních dvou let jednoznačně patří k nejlepším účastníkům Premier League, kde pravidelně opanují příčky hned za tradičními giganty. Ať se tedy účastník dvou olympijských turnajů rozhodne jakkoli, pokaždé jej čekají zajímvaé výzvy.

Zdroj: 90min.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *