04/12/2023
Thomas Tuchel Chelsea

"File:Thomas Tuchel Chelsea.jpg" od Анна Мейер je licencován pod CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Thomas Tuchel neudržel emoce. Německého kormidelníka ve službách londýnské Chelsea rozhodila záplava dotazů ohledně Romana Abramoviče a hrozivé ruské invaze.
Thomas Tuchel
“File:Thomas Tuchel Chelsea.jpg” od Анна Мейер je licencován pod CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Thomas Tuchel během poslední tiskové konference neudržel emoce. Protřelého kormidelníka londýnské Chelsea FC rozhodila záplava dotazů ohledně ruské invaze a klubového vlastníka Romana Abramoviče. Německý specialista mnohokrát zdůraznil hrůzostrašnost událostí, které napadená Ukrajina momentálně prožívá. Budoucnost svého zaměstnavatele odmítal dalekosáhle rozebírat. Necítil se být dostatečně kompetentní k tomu, aby novinářům poskytoval správné odpovědi.

Otázky na klubového vlastníka? Thomas Tuchel uzemnil novináře

Putinova krvavá operace rozvířila prach kolem zámožných ruských byznysmenů. Ostrovní novináře zneklidnil především Roman Abramovič. Kontroverzní podnikatel očekával sankce, milovanou Chelsea tudíž preventivně svěřil nadačnímu fondu (respektive pouze správcovství, vlastníkem nadále zůstává).

Úvodní vyjádření pětapadesátiletého miliardáře sklidilo kritiku. Většině dotazovaných expertů scházelo pojmenování viníků a také jednoznačné zavržení kremelského osazenstva. Úspěch bohužel nesklidilo ani vlažné prohlášení samotného londýnského celku, který momentálně prochází složitým obdobím.

Nálada mezi klubovými představiteli viditelně houstne. Rozladěnost během poslední tiskové konference demonstroval Thomas Tuchel. Německý kormidelník poctivě zodpověděl ryze fotbalové dotazy. Narážky na současného klubového vlastníka odmítal rozebírat.

Nemohu odpovědět, neznám totiž podrobnosti. Existují situace, jako je například válka, které jsou mnohem důležitější než fotbal. To se nikdy nezmění. Pana Abramoviče nemohu komentovat, protože o tom prostě nevím dost,“ uvedl bavorský rodák.

„Víte, otázky pokaždé začínáte totožnými větami. My dobře víme, že existují mnohem důležitější věci než fotbal. Ale pořád se mě ptáte na válku. Jak často to musím říkat? Je to strašné, pochopitelně, nemůže existovat žádná jiná odpověď a hotovo,“ pokračoval držitel několika významných ocenění.

Musíte přestat, hřímal věhlasný lodivod. Budoucnost Chelsea nechtěl komentovat

Předzápasovou tiskovou konferenci doprovázela opravdu napnutá atmosféra. Zkušeného trenéra evidentně zaskočil dotaz ohledně budoucnosti londýnského velkoklubu. „Nejsem si jistý, že jsem ten správný člověk, který má fanouškům podávat takové informace. Zůstáváme klidní uprostřed bouře, kterou nemůžeme ovládat a za kterou nejsme zodpovědní. Musíme se zkrátka soustředit na to, co milujeme. Tohle je sport.“

Thomas Tuchel mnohokrát zopakoval, že sportovní zápasy z hlediska důležitosti pochopitelně nemohou vyvážit hrůzostrašné dění na Ukrajině. Soubor otázek tohoto charakteru ho však pořádně rozhodil. „Poslouchejte, musíte přestat. Já nejsem politik. Vážně musíte zastavit. Mohu se jenom pořád dokola opakovat, protože jsem válku nikdy nezažil. Cítím se špatně už jenom proto, že o tom mluvíme. Mám tu čest, že tu mohu sedět v míru, ale musíte mi přestat klást tyto otázky, protože pro vás nemám žádné odpovědi.“

Subscribe
Upozornit na

10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
10
0
Would love your thoughts, please comment.x