24/06/2024
David de Gea

"File:ESP-RUS (13).jpg" od Антон Зайцев je licencován pod CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Rudí ďáblové absolvovali kontroverzní fotbalovou sezónu 2021/2022. Katastrofální výsledky manchesterského společenství otevřeně kritizoval brankář David de Gea.
David de Gea
File:ESP-RUS (13).jpg” od Антон Зайцев je licencován pod CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Rudí ďáblové absolvovali kontroverzní fotbalovou sezónu 2021/2022. Nepříznivé výsledky manchesterského společenství prostřednictvím renomovaného zahraničního serveru ESPN otevřeně kritizoval španělský brankář David de Gea.

Namísto titulové kandidatury bolestivá deziluze znásobená rizikem pohárové absence. Manchester United horkotěžko zachraňoval pokaženou sezónu 2021/2022. Tradici každoročního putování evropskými soutěžemi nakonec dokázal zachovat, ačkoliv závěrečná vystoupení chvílemi připomínala mizernou televizní estrádu. Hrozivé zkušenosti s dostatečným časovým odstupem popisoval španělský brankář David de Gea.

„Pro všechny to byla opravdu náročná sezóna, někdy dokonce hraničila s trapností. Některé zápasy byly průšvih, katastrofa,“ nezastíral mnohonásobný reprezentant prostřednictvím zahraničního serveru ESPN. „Měli bychom se z minulé sezóny poučit. Tohle se nemůže opakovat, protože to bylo složité a bolestivé. Neměli bychom prohrávat 4:0 nebo 5:0. Bylo to nepřijatelné.“

Výsledková kalamita iniciovala částečné provzdušnění soupisky. Charakteristickou manchesterskou uniformu postupně vrátili Juan Mata, Edinson Cavani, Dean Henderson (hostování v Nottinghamu), Nemanja Matić, Jesse Lingard, Andreas Pereira a Paul Pogba. Budoucnost nemají stoprocentně dořešenou Axel Tuanzebe, Eric Bailly, Phil Jones, Alex Telles, Aaron Wan-Bissaka nebo legendární Cristiano Ronaldo.

Proměnu ztrápeného ostrovního velkoklubu nastartoval ctižádostivý manažer Erik ten Hag. Dokáže uspět tam, kde ostatní selhali? „Nevím, potřebujeme čas. Nemůžete se podívat do budoucnosti, tohle je pouze začátek. Ale určitě pracujeme dobře, hráči pracují opravdu tvrdě,“ uvedla brankářská stálice, která během manchesterského působení vyhrála Evropskou ligu, Premier League a třikrát získala anglický superpohár (Community Shield). „Cítím v týmu dobrou energii, více pozitivity a větší soustředěnost. Věci prostě jdou den za dnem. Nemyslíme na budoucnost, snažíme se připravit na první ligový zápas.“

Jednatřicetiletého harcovníka v nedaleké minulosti lanařil Real Madrid. Učinil fotbalista správné rozhodnutí, když lukrativní nabídku s poděkováním odmítl? „Přemýšlím výhradně o Manchesteru. Je to můj domov. Cítím se tady velice dobře. Je to privilegium. Je mi ctí, že mohu být součástí tohoto klubu. Je to jedna z nejlepších věcí v mém životě,“ prozradil David de Gea, jehož přestupové myšlenky rozhodně netrápí. Třebaže zatím neprodloužil hráčskou smlouvu, odcházet dobrovolně nebude.

„Ještě jsem s nikým nemluvil, ale samozřejmě bych tady rád zůstal. Pokud mi dovolí tady zůstat, nikam neodejdu. Jsem opravdu spokojený, šťastný a doufám, že než skutečně odejdu, dokážeme ještě něco vyhrát,“ ubezpečil závěrem manchesterské příznivce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *