23/06/2024
Markéta Davidová

Autor: Petr Slavík, CC BY-SA 4.0, Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Autor: Petr Slavík, CC BY-SA 4.0,
Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zimní období se kvapem blíží s ním samozřejmě také čas sportu, který u nás v posledních letech získává na popularitě. Biatlon proslavila krásná Gabriela Koukalová, která se však začátkem roku s kariérou rozloučila. Zůstala po ní nezaplněná trhlina? Ani náhodou! Mladá a neméně půvabná Markéta Davidová je podle mnohých novou českou jedničkou, ačkoli sama se tomuto označení brání.

Davidová má za sebou průlomovou sezónu

Dvaadvacetiletá rodačka z Janova nad Nisou si ani v nejdivočejších snech nedokázala představit, že by loni získala nominaci na všechny závody Světového poháru. Prý se uvidí podle průběhu sezóny, říkala Markéta Davidová. Výsledek znáte sami. Talentovaná biatlonistka se celkem čtyřikrát probojovala na stupně vítězů, v Anterselvě vyhrála sprint a jen o fous jí unikl Křišťálový glóbus.

Navzdory původnímu skepticismu odjela celý Světový pohár a celkově skončila na krásné, jednadvacáté příčce. V očích fanoušků zimních sportů se stala jasnou jedničkou, i když sama s tímto výsostným postavením příliš nesouhlasí.

Slova jsou jednou věcí, statistiky ovšem také. Když se na ně podíváte, zjistíte, že momentálně opravdu nemáme nikoho lepšího, než-li Markétu Davidovou. K tomu se ale samozřejmě pojí velká očekávání a také zodpovědnost.

Kde má talentovaná biatlonistka ještě mezery?

Mnozí by si přáli, aby se stala novou Gabrielou Koukalovou. Sama Markéta Davidová ovšem ví, že k tomu jí chybí výkonnostní vyrovnanost. Není možné, aby v jednom závodě skončila na špičce a druhý odjela mezi posledními. Jak se s tímto nedostatkem v kombinaci s tlakem veřejnosti vyrovná? Na to si budeme muset počkat.

Prostředí profesionálního biatlonu v posledním roce opustila řada stálic, které pravidelně útočily na přední příčky. Soutěž je tak mnohem otevřenější. Pokud se Markéta Davidová zvládne vypořádat sama se sebou, může bezpochyby pomýšlet na mnohem vyšší cíle než jen označení české biatlonové jedničky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *