27/05/2024
David de Gea

"File:UEFA EURO qualifiers Sweden vs Spain 20191015 David de Gea.jpg" od Rolandhino1 je licencován pod CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Atlético Madrid večer přivítá Manchester United. Speciální okamžiky zažívá David de Gea, kterému španělské velkoměsto bývalo domovem. Postrádá rodnou hroudu?
David de Gea
“File:UEFA EURO qualifiers Sweden vs Spain 20191015 David de Gea.jpg” od Rolandhino1 je licencován pod CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Dnešní večer okoření napínavé pohárové střetnutí. Atlético Madrid přivítá Manchester United. Vyloženého favorita nenachází ani renomované sázkové kanceláře. Poměrně speciální okamžiky momentálně zažívá David de Gea, kterému španělské velkoměsto bývalo domovem. Chybí mu rodná hrouda? A dokáže si vůbec představit obnovenou spolupráci? Odpovědi čtenářům zprostředkoval server UEFA.

Návrat ztraceného synka? Atlético Madrid ve večerních hodinách slavnostně přivítá Manchester United, kterému dlouhodobě vypomáhá David de Gea. Jednatřicetiletý gólman navštíví známé prostředí. Útrobami stadionu Wanda Metropolitano nesčetněkrát korzoval, akorát přitom tehdy zastupoval barvy domácího týmu.

Třebaže absolvoval místní fotbalovou přípravku a klubovému soukolí nadále zůstává upřímně vděčný, přehnaným sentimentem rozhodně netrpí. Prostřednictvím věhlasného zahraničního serveru UEFA dokonce přiznal, že skutečným domovem už nazývá Manchester.

„Líbí se mi, že jsem se narodil v Madridu. Ale na konci dne je to pouhé město. Nyní mi připadá, jako bych pocházel z Manchesteru. Tam, kde jste milováni a vítáni, je váš domov,“ šokovala brankářská hvězda Rudých ďáblů, která zároveň vyloučila dobrovolné stěhování. „Jsem tady mnoho let. Samozřejmě se může stát naprosto cokoliv, ale upřímně, nevidím se daleko od Manchesteru United.“

„Vracím se domů. Vracím se do klubu, který mi dal příležitost být tím, kým jsem dnes. Ale tohle je jen další zápas,“ dodal několikanásobný reprezentant Španělska.

Žádné slitování. David de Gea přichází zvítězit

Manchester United prochází složitým obdobím. Pod taktovkou německého kormidelníka Rangnicka viditelně zaostával, únorové zápasy nicméně probudily mírný optimismus. Pohárový konkurent zažívá starosti obdobného charakteru, což vyrovnává predikce sázkových kanceláří. Jaký rezultát očekává David de Gea?

„Každý chce hrát dobře. My chceme určitě vyhrát, je to zápas Ligy mistrů. Samozřejmě přeji Atléticu jen to nejlepší, ale nevím, jestli to, že s nimi hrajeme, je dobré nebo špatné znamení. Všichni tam jdou vyhrát, obzvláště já,“ uzavřel zkušený brankář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *