19/07/2024
Extraliga

Zdroj: Pixabay.com

K uzavření Extraligy se až 92 % hokejistů staví kriticky.
Zdroj: Pixabay.com

Uzavření hokejové Extraligy je palčivým tématem posledních týdnů. Z referenda pořádaného Českou asociací hokejistů vyplývá, že až 92 % hráčů by hlasovalo proti. Zajímavý je také názorový střet dvou velkých osobností soutěže. Zatímco Jaromír Jágr nápad obhajuje, Milan Gulaš připustil stávku.

Kapitáni extraligových klubů vyjádřili nesouhlas

Milan Gulaš, Michal Řepík, Václav Skuhravý, Petr Jelínek, Radek Smoleňák a Michal Vondrka mají hodně společného. Každý z nich totiž zastává roli kapitána svého týmu a všichni navíc podpořili stanovisko České asociace hokejistů, která je zásadně proti uzavření Extraligy. Tento krok vnímá jako nekalou soutěž, dokonce jej označuje jako “krádež za bílého dne”.

Plzeňský kanonýr Milan Gulaš stojí v čele nespokojených šiků, jako jeden z prvních se k uzavření Extraligy negativně vyjádřil na sociálních sítích. Nyní v rozhovorech pro přední tuzemská média připouští stávku hokejistů. Zároveň však dodává, že nápad je těžko proveditelný celoplošně, jelikož si hráči nemohou dovolit absenci výplaty.

Jaromír Jágr nápad hájí, a údajně není sám

Sedmačtyřicetiletý Jaromír Jágr byl snad jako jediný hokejista s uzavřením hokejové Extraligy veřejně spojován. Jeho názor ale novináři údajně vytrhli z kontextu. Někdejší reprezentant dále pronesl, že uzavření Extraligy pro 16 klubů by podle něj poskytlo šanci mladým hokejistům, kteří jinak téměř výhradně hrají nižší soutěže a pak na mezinárodní scéně bohužel propadávají.

Zdroj: Česká asociace hokejistů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *