16/07/2024

Autor: Football.ua, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42157269 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Plzeňská Viktoria se krátce před startem nové sezóny netají smělými ambicemi. Slovy generálního manažera Adolfa Šádka by ráda ukončila nadvládu konkurenční Slavie a získala mistrovský titul.
Autor: Football.ua, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Abnormálně krátká letní příprava se pomalu chýlí ke konci a zástupci plzeňské Viktorie proto uspořádali tradiční tiskovou konferenci, kde přítomným novinářům nastínili vytyčené cíle pro nadcházející fotbalový ročník. Západočeši se netají smělými ambicemi. Slovy generálního manažera Adolfa Šádka touží sesadit úřadujícího mistra české nejvyšší soutěže a následně zaujmout jeho místo. Mohutné posilování sešívaných pak členy plzeňského kádru v zásadě nijak netrápí, soustředí se totiž především na sebe.

Slávistické posily jim vrásky na čele nedělají

FC Viktoria Plzeň se s krátkou letní přestávkou popasovala opravdu na výbornou. Západočeský celek neopustil žádný z klíčových hráčů (pokud opomeneme stárnoucího Romana Hubníka, který se vrátil do Olomouce), mužstvo naopak posílili Miroslav Káčer, Matěj Hybš, Filip Kaša a naposledy také Adriel Ba Loua. Jedná se o velice pestrou čtveřici nových tváří, která bude nepochybně přínosem. Na druhou stranu si ovšem nelze nevšimnout, že byť lovili především v tuzemském rybníku, oba úhlavní pražští nepřátelé posílili přece jen poněkud výrazněji. Skoro to až připomíná situaci z roku 2017, kdy obrovské množství zvučných úlovků přivedla Slavia i Sparta, zatímco Plzeň podepsala “pouze” Aleše Hrušku. A pamatujete si ještě, jak ročník 2017/2018 dopadl?

Zástupci plzeňské Viktorie se během úterní tiskové konference netajili velkými plány. Generální ředitel Adolf Šádek kupříkladu řekl, že chtěl mistrovský titul vrátit zpátky do Plzně. Zároveň vyjádřil touhu postoupit do základní skupiny evropských pohárů, což se v ročníku minulém pod vedením Pavla Vrby bohužel nepodařilo. Západočeský kapitán Jakub Brabec následně doplnil, že přestupovou aktivitu největších rivalů vůbec nesleduje. Celý tým se prý soustředí především na sebe a své výkony, přičemž věří v úspěšný start do nové etapy.

Ideální sestava pro úvodní zápas zůstává tajemstvím

V rámci úvodního klání nové sezóny poměří svěřenci slovenského taktika Adriána Guľy síly s Opavou, která jen se štěstím unikla sestupu. Pětačtyřicetiletý lodivod už má o ideální sestavě vesměs jasno, nicméně novinářům během tiskové konference z logických důvodů odmítl sdělit podrobnosti. Prý bude rozhodovat aktuální zdravotní stav jednotlivých fotbalistů, ale také jejich typologie. Každý soupeř se pochopitelně prezentuje odlišným herním stylem a Plzeňané mají dostatečně široký kádr na to, aby zvládli reagovat včas.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *