24/06/2024
David de Gea

By Кирилл Венедиктов - https://www.soccer.ru/galery/1022771/photo/691822, CC BY-SA 3.0, Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Manchester United kvůli obavám z epidemie koronaviru na poslední chvíli změnil cílovou lokalitu pro své soustředění.
By Кирилл Венедиктов – https://www.soccer.ru/galery/1022771/photo/691822, CC BY-SA 3.0,
Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Strach z rozšíření epidemie koronaviru už prorůstá i do sportovního prostředí. Manchester United odmítl vzít na krátké zimní soustředění novou posilu Odiona Ighalu, jelikož předtím působil v Šanghaji. Nyní ještě navíc zrušil rezervaci v hotelu Westin La Quinta kvůli obavám z předchozích “nájemníků”. Těmi byli fotbalisté čínského klubu Dalian Yifang.

Manchester United měnil rozvrh na poslední chvíli

Anglická Premier League nově zavedla krátkou zimní pauzu, kterou Manchester United využil k soustředění ve španělské Marbelle. Tak to alespoň bylo původně v plánu. Tým vedený Ole Gunnarem Solskjaerem však nakonec odcestoval do vedlejší Estepony, aby nemusel obývat hotelové pokoje po čínském klubu Dalian Yifang, v jehož čele momentálně stojí zkušený Rafael Benítez.

Odion Ighalu musel zůstat v Anglii

Epidemie koronaviru, která propukla na území Číny a pozvolným tempem přesahuje i za její hranice, nutí fotbalové kluby ke zvýšené opatrnosti. Kromě změny cílové destinace totiž vedení United rozhodlo, že na soustředění neodletí čerstvá posila Odion Ighalu.

Nigerijský útočník je totiž kmenovým hráčem Šanghaje a tím pádem také rizikovým faktorem, alespoň dokud u něj nebudou provedeny potřebné testy. S týmem se tedy fotbalista pořádně seznámí až po jeho návratu na Britské ostrovy. Ačkoli mu tato opatrnost může být nepříjemná, vzhledem k okolnostem si na nový standard musí bohužel zvyknout on i zbytek světa.

Zdroj: SCMP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *