15/07/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83161462 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Trenér Adrián Guľa byl k plzeňskému mužstvu povolán především proto, aby do základní sestavy efektivně zapracoval mladou krev. Minimálně tento úkol mu navzdory nepříliš působivým výsledkům vyšel.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Podzimní výsledky klubu FC Viktoria Plzeň na první pohled nepůsobí nijak zvlášť pozitivním dojmem. Svěřenci Adriána Guľy trestuhodně promrhali obě předkola evropských pohárů, zároveň několikrát nezvládli ani zápasy domácí nejvyšší soutěže, pročež je průběžná tabulka zaslouženě odměnila pátou příčkou. Trápení západočeských fanoušků částečně zmírnilo vysoké vítězství nad tápajícími Teplicemi, které snad bude odrazovým můstkem k dalším úspěšným tažením. Pokud zatím slovenskému trenérovi něco opravdu vyšlo, pak je to jednoznačně zapracování mladých fotbalistů do základní sestavy. Ti ze hřiště postupně vytlačili mnohem zkušenější spoluhráče. Kdo se aktuálně netěší pravidelné herní praxi, zjistíte hned záhy.

Radim Řezník

Patří mezi služebně nejstarší hráče západočeského klubu. Jeho barvy hájí dlouhých devět let a povětšinu času jednoznačně patřil do základní sestavy. Jednatřicetiletý Radim Řezník sice nějakou dobu překonával závažné zranění, když se ovšem opětovně zapojil do tréninkového procesu, okamžitě si důležitou pozici ukradl zpátky. Mezi zdravotně nezpůsobilé se bohužel zařadil i nyní, vytoužený návrat na hrací plochu mu však tentokrát může výrazně zkomplikovat Milan Havel. Šestadvacetiletý krajní obránce se rozehrál do zajímavé formy a není vyloučeno, že svého mnohem zkušenějšího konkurenta vytlačí na lavičku náhradníků.

Jan Kovařík

Jan Kovařík zasáhl do většiny podzimních zápasů a notnou chvíli dokonce pravidelně nastupoval v základní sestavě. Pak ale přišel zlom, který zkušeného fotbalistu s vytříbenou kopací technikou posadil mezi náhradníky. Kraje zálohy si během poslední ligového utkání proti Teplicím rozdělili Joel Kayamba s Adrielem Ba Louou a jelikož oba předvedli obstojné výkony, pozici nejspíš obhájí i do dalších týdnů. Dvaatřicetiletému odchovanci litvínovské fotbalové školy proto nezbývá než trpělivě čekat, jak se nepříznivá situace vyvine.

Tomáš Hořava

Během podzimní fáze sezóny 2020/2021 zatím ovlivnil pouze čtyři soutěžní utkání, do kterých navíc naskočil až coby střídající hráč. Přestože jednou skóroval a předvedenými výkony vyloženě nezklamal, výraznější herní zapojení mu trenér Adrián Guľa nakonec nedopřál. Dvaatřicetiletý záložník Tomáš Hořava má nejlepší roky kariéry profesionálního fotbalisty pravděpodobně za sebou a jakákoli změna k lepšímu by se v této fázi rovnala téměř zázraku. Nemalé zásluhy na minulých úspěších západočeského mužstva už mu ale rozhodně nikdo neodpáře. Sedm let života opředených třemi mistrovskými tituly a jedním superpohárem se zkrátka nedá jen tak vymazat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *