23/04/2024

By Pavel Ševela, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=14522106 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Robert Kousal už znovu pravidelně nastupuje v barvách pardubického Dynama poté, co byl neprávem obviněn z užití kokainu a dočasně postaven mimo hru. Zpětně přiznává, že první dny byly naprosto šílené.
By Pavel Ševela, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Nezáviděníhodné období už má definitivně za sebou. Český hokejový útočník Robert Kousal zhruba před měsícem oficiálně přerušil nucenou pauzu a obnovenou premiéru v barvách pardubického Dynama záhy okořenil jednou brankou v kombinaci se čtyřmi gólovými asistencemi. Vcelku logické zadostiučinění mírní vzpomínky na dny, kdy jej značná část České republiky neprávem považovala za “kokainového nástupce” Petra Čáslavy. Jak někdejší reprezentant prostřednictvím oficiálního klubového webu zpětně přiznává, první dny této ostře sledované kauzy se šťastným koncem byly naprosto šílené.

Návrat na ledovou plochu si očištěný útočník pochopitelně užil

Přibližně v polovině měsíce listopadu informovala snad všechna tuzemská média o dalším drogovém skandálu uvnitř hokejových Pardubic. Zkušený útočník Robert Kousal během standardní silniční kontroly podstoupil orientační test na kokain, který napoprvé vyšel pozitivní. Přestože tato skutečnost sama o sobě nic neznamenala a bylo ještě potřeba provést mnohem průkaznější krevní zkoušku, veřejnost už brala vinu třicetiletého hokejisty v podstatě jako hotovou věc. Východočeské mužstvo se ke kauze postavilo opravdu zodpovědně, údajného hříšníka po čas vyšetřování postavilo mimo hru a napjatě čekalo, jak se situace vyvine.

Výsledky krevních testů nakonec vyvrátily původní podezření, domnělý hříšník tudíž zaplatil pouze 500 Kč pokutu vinou blíže nespecifikovaného dopravního přestupku. HC Dynamo Pardubice ještě před oficiálním uzavřením ostře sledovaného případu svolilo, aby očištěný hráč pokračoval v kariéře „Byl jsem šťastný, že už je to všechno za mnou. V tu dobu to ještě nebylo uzavřené, ale už jsem mohl fungovat a vrátit se do běžného režimu, mohl jsem trénovat a hrát zápasy. Hodně se mi ulevilo a byl jsem rád, že jsem zpátky,“ popisoval Kousal své prvotní pocity prostřednictvím klubového webu.

Hokejista o své nevině nepochyboval, lidé jej ovšem odsoudili předčasně

Několikanásobný reprezentant se zkušenostmi například ze švédské nebo švýcarské hokejové ligy okamžitě věděl, že orientační drogový test selhal. „Byl jsem si jistý tím, že jsem žádný kokain neměl. A to se nakonec potvrdilo,“ uvedl spokojeně odchovanec pardubické přípravky. Zároveň dodal, že skandální mediální titulky během první dní rozhodně nebyly nic příjemného. „První dny byly šílené. Měl jsem stovky telefonátů a zpráv, co se stalo. Všem jsem musel vysvětlovat, že jsem si nic takového nevzal. Teď jsem rád, jak to všechno dopadlo a že už můžu zase normálně fungovat. Hodně lidí mě asi na první dobrou odsoudilo, i když nebyly žádné důkazy, že bych něco takového spáchal. Jsem rád, že se to vyvrátilo a že můžu normálně žít.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *