19/06/2024

Supermarkety a nákupní řetězce po celém světě neustále inovují způsoby, jak usnadnit a zrychlit nákupní zážitek svých zákazníků. Přestože jsme si zvykli platit kartou, hotovostí nebo dokonce mobilními platebními aplikacemi. Kaufland, na německém trhu, ale přichází s něčím novým.

Spojení technologie a pohodlí: Co přináší Kaufland?

Podle informací z portálu Techbook.de zavádí Kaufland ve spolupráci se společností Bluecode nový způsob placení přímo do své aplikace. Zákazníci tak mohou své nákupy uskutečnit jednoduše skenováním QR kódu, bez ohledu na celkovou částku nákupu.

Pro věrné zákazníky, kteří již využívají Kauflandovu aplikaci kvůli věrnostní kartě, bude celý proces ještě jednodušší. Všechno potřebné je nyní integrováno pod jednou střechou – jedna aplikace, jedno ťuknutí a nákup je hotov.

Bez internetu? Žádný problém!

Dalším výhodným rysem nového systému je jeho schopnost fungovat i bez připojení k mobilnímu internetu. To znamená, že ať už jste kdekoli, můžete platit rychle a jednoduše.

Bude nový způsob oblíbený?

Přestože se zdá, že nový platební systém Kauflandu nabízí mnoho výhod, stále je otázkou, zda se ujme u širší veřejnosti. Někteří zákazníci nemají chytrý telefon nebo se obávají sdílet citlivé údaje s další aplikací, pokud již využívají služby jako Apple Pay či Google Pay.

Foto: Shutterstock

Bezpečnost na prvním místě

V době digitálních inovací je otázka bezpečnosti platby jedním z hlavních zájmů spotřebitelů. A Kaufland to dobře ví. Výhodou integrace nového platebního systému přímo do aplikace je kontrola a pravidelná aktualizace zabezpečení. Týmy za aplikací spolupracují úzce se specialisty na kybernetickou bezpečnost, aby zajistily, že data zákazníků zůstanou chráněna. Tímto způsobem Kaufland zdůrazňuje svůj závazek k zajištění, aby nová platební metoda byla nejen pohodlná, ale také bezpečná pro všechny své zákazníky.

Inovace v platebních systémech jsou neustále na vzestupu a nákupní řetězce hledají způsoby, jak je implementovat, aby zlepšily zákaznický zážitek. Ačkoli nový způsob placení Kauflandu přináší mnoho výhod, teprve čas ukáže, jak bude u zákazníků oblíbený.

Foto: Shutterstock, zdroj: Kaufland, Bluecode, Techbook

2 názory u článku “Kaufland představil nový způsob placení. Nepotřebujete hotovost ani kartu

  1. Neni to 2 roky stary clanek? V kauflandu se uz mobilni aplikaci nakupuje a skenovanim qr kodu plati. Nejak mi z clanku unika co je na tom noveho

  2. Což o to, Kaufland nabízí i u nás službu Kaufland Pay skoro rok. Jenomže – to je ekvivalent placení kartou, jejíž číslo si uživatel předem musí uložit do Kaufland aplikace
    Tudíž, tohle je zase nějaký další level, a škoda že se o tom píše tak málo. Nebo tedy jinak – ono to podstatné řečeno v článku je,
    “ve spolupráci se společností Bluecode”.
    Tahle společnost už takové platby delší dobu nabízí pro řadu obchodních společností – jenomže právě a jen na německém a rakouském trhu, protože vyžaduje u uživatele údaje o jeho německém či rakouském účtu.
    Sice běžně online, ale jestli si to Kaufland “prožene” přes jeho informační systémy od pokladny do Bluecode a Bluecode potom až k bance zákazníka, to je věcí zákazníka jestli mu to všechno odkliká..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *