19/06/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=80034551 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Úřadující mistr české nejvyšší soutěže kráčí vstříc postupu do jarní fáze Evropské ligy. Ačkoli kýžený cíl během čtvrtečního večera zajistí i jediný bod, sešívaní rozhodně nechtějí hrát na remízu.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Aktuální ročník Evropské ligy ukázal, že český fotbal na tom v porovnání se zahraniční konkurencí není až tak špatně, jak někteří zlí jazykové neustále tvrdí. Důstojným soupeřem byl liberecký Slovan, dobře si v dosavadních zápasech vedla také pražská Sparta. Po herní i výsledkové stránce nicméně jednoznačně dominovala SK Slavia Praha, která se neohroženě dere za postupem do jarní fáze evropských pohárů. Ačkoli k dosažení kýženého cíle postačí jediný bod, úřadující mistr české nejvyšší soutěže odmítá kalkulovat. Obě nadcházející utkání chtějí sešívaní okořenit vítězstvím a nutno podotknout, že především Izraelcům mají rozhodně co vracet.

Covidové lapálie spolkla minulost, k dispozici bude takřka kompletní sestava

Podzimní pohárová vystoupení tuzemských klubů provázely vskutku netypické komplikace. Jelikož se epidemiologická situace na území České republiky v jednu chvíli absolutně vymykala kontrole, pozitivním testům logicky neunikli ani slavní sportovci. Nedostatek zdravotně způsobilých hráčů postihl především Liberec, problémům však neunikla ani Sparta nebo Slavia. Úřadujícího mistra české nejvyšší soutěže od četných koronavirových omluvenek neuchránila ani poměrně přísná pravidla, jež od počátečních týdnů nové sezóny preventivně nastolil.

Setkání s covidem už absolvovala naprostá většina slávistických fotbalistů. Přestože středeční povinné testování neprokázalo jediný případ nákazy, neobejde se nadcházející utkání proti izraelskému klubu Hapoel Be’er Sheva FC bez personálních nedostatků. „Bohužel se budeme muset obejít bez tří hráčů. K dispozici nebudou Tomáš Malínský, David Hovorka a Ladislav Takács. Zbytek se už dal dohromady po tom programu i po potížích, které měli, takže doufám, že zbytek kádru bude zítra k dispozici,“ pravil hlavní trenér Jindřich Trpišovský během tradiční tiskové konference.

Kouč chválil mladé hráče, zároveň vyloučil jakékoli předzápasové kalkulace

Slavia je v posledních letech českou pohárovou stálicí a zároveň klubem, jehož vynikající výsledky zvedají národní koeficient. Kádr přitom napříč jednotlivými sezónami doznal naprosto zásadních změn, z původního složení už nezůstal věrný prakticky nikdo. Jak ovšem současná sestava jasně dokazuje, touha po úspěších se v útrobách Edenu předává z generace na generaci. „Jsem moc rád, že je tým konkurenceschopný i s týmy, se kterými se momentálně potkáváme. Naše hra ještě není dokonalá, ale jsem rád, že kluci ty nedokonalosti nahrazují entusiasmem, bojovností a nasazením. Moc si vážím toho, že navazují na ty dvě sezony před tím, kterou tady odehráli hráči, kteří už jsou dneska pryč, a tihle kluci jsou schopni jít v jejich šlépějích,“ chválil Trpišovský výkony svých svěřenců.

Že by sešívaní večer proti izraelskému soupeři hráli na jistotu a snažili se získat onen bod, který k postupu bohatě stačí? Nenechte se mýlit. Takový přístup prý nemá mužstvo v genech. „Ve čtvrtek nás čeká zápas, který chceme vyhrát, musíme hrát tak, jak jsme zvyklí. Myslím si, že nejsme tým, který umí nebo chce hrát na remízu. Kdybychom něco měnili, tak by to pro nás nebylo dobré,“ vyvrátil spekulace hlavní trenér. „My do toho zápasu musíme vstoupit aktivně a ohrožovat branku, protože čím víc gólů dáme, tím to pro soupeře bude těžší.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *