24/06/2024

By David Sedlecký - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=65181860 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Podzimní fáze Fortuna ligy je definitivně za námi. SK Slavia Praha se rozloučila důležitým vítězstvím nad Plzní. Trenér Jindřich Trpišovský doufá, že zimní přestávku současný kádr přečká beze změn.
By David Sedlecký – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Vyzout kopačky, sundat dresy, vypustit míče a nechat tento podivný rok nerušeně dojet na konečnou stanici. Podzimní fáze české nejvyšší fotbalové soutěže je definitivně za námi, hráči i členové jednotlivých realizačních štábů mohou načerpat jedinečné kouzlo vánočních svátků. SK Slavia Praha své skalní příznivce obdarovala předčasně, když během středečního odpoledne pokořila konkurenční Plzeň a zároveň upevnila vedoucí postavení v průběžné tabulce. Hlavní trenér Jindřich Trpišovský upřímně doufá, že zimní přestávku přečká současný kádr sešívaných beze změn. Nejen o tom se rozpovídal během pozápasového rozhovoru.

Klíč k jarnímu úspěchu vede skrze současný kádr, věří trenér Trpišovský

SK Slavia Praha má díky komfortnímu náskoku v čele závodního pelotonu slibně nakročeno k dalšímu mistrovskému titulu. Vidinu zlatého hattricku si však hlavní trenér Jindřich Trpišovský zatím nepřipouští. A rozhodně dělá dobře. Minulost nás totiž naučila, že jarní fáze Fortuna ligy mnohdy pořádně zamíchá s kartami. V době koronavirové to platí dvojnásobně. „Nikdo nevíme, co na jaře čekat. Je to pro nás těžká situace, bez přípravy a odpočinku. Nevíme, jaké budou terény, jak budou hráči reagovat, když nemají takovou dovolenou. V téhle době navíc nikdy nevíte, kdo vám kvůli Covidu vypadne,“ posteskl si zkušený kouč během středeční tiskové konference.

Úřadující mistr české nejvyšší fotbalové soutěže netrpělivě vyhlíží zimní okénko. Ačkoli tentokrát neplánuje žádné zběsilé nákupy (fanoušci libereckého Slovanu tak mohou klidně spát), podle zákulisních zdrojů bude nebývale rušno především opačným směrem. Podzimní slávistické výsledky na domácí i evropské scéně imponovaly nejednomu zahraničnímu gigantovi. Supi se proto logicky slétají nad klíčovými hráči úspěšného mužstva. Působiště může brzy změnit například Abdallah Sima, Lukáš Masopust, Jan Bořil, Ondřej Kolář, Nicolae Stanciu nebo Peter Olayinka. Jindřich Trpišovský nicméně trošku naivně doufá, že Eden v nadcházejících měsících neopustí nikdo.

„Moje přání je, aby nikdo z týmu neodcházel. Něco jsme rozjeli, máme cíle na jaro a nějaký prodej by měl proběhnout až v létě. Samozřejmě se to může změnit, kdyby přišla nabídka. Definitivní slovo má potom vedení klubu, ale můj názor je, že bychom měli tento tým udržet na jaro. Je jen desetidenní pauza a soutěž bude náročná. Na jaře nás čeká spousta zápasů, je tam Evropská liga i pohár, samozřejmě záleží, jak daleko dojdeme. Navíc je spousta kluků v reprezentační jednadvacítce, spousta v národním týmu a potom je Euro,“ uvedl čtyřiačtyřicetiletý lodivod.

Jistota je jistota. Slavia raději stahuje některé hostující fotbalisty

Přestože Jindřich Trpišovský pevně věří, že SK Slavia Praha zůstane pohromadě a beze změny, vždycky je dobré myslet na zadní vrátka pro případ nevyhnutelné improvizace. Řešení budiž postupné stahování hostujících fotbalistů, které už ostatně začalo. „Stahujeme některé hráče z hostování. Třeba Mick van Burena, který se v Budějovicích velmi dobře rozehrál. Moje přání je, aby nikdo neodešel, aby přišel jeden hráč, po kterém dlouhodobě toužíme a chytil se někdo z kluků, které budeme stahovat. Přestupní termín končí během února, takže je možné, že si na začátek ledna necháme víc hráčů a pak případně může někdo odejít. V době COVIDU a s náročným programem je to nezbytné,“ zakončil nejlepší ligový trenér let 2019 a 2020 téma blízké budoucnosti klubu.

Na závěr ještě dodejme, že Mick van Buren není jediným slávistou, který se opětovně vrací na místo činu. Ku Praze momentálně míří také liberecká trojice Jakub Hromada, Michal Beran a Abdalláh Júsuf Hilál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *