05/03/2024
Liverpool Darwin Núñez

"Liverpool FC away kit 2008/2009" od cchana je licencován pod CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Liverpool získal atraktivní posilu. Kloppovu posádku rozšířil Darwin Núñez, Manchester United nakonec ostrouhal. Talentovaného fotbalistu zpovídal klubový web.
Liverpool Darwin Núñez
Liverpool FC away kit 2008/2009” od cchana je licencován pod CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Liverpool zverboval nesmírně atraktivní posilu. Kloppovu hvězdnou posádku oficiálně rozšířil mladičký Darwin Núñez, konkurenční Manchester United nakonec ostrouhal. Fotbalista prostřednictvím klubového serveru otevřeně popisoval hlavní důvody svého rozhodnutí.

Začátek letošního přestupového termínu doprovázely vášnivé mediální spekulace ohledně budoucnosti několika perspektivních útočníků. Vyvrcholení milostných románů nastalo poměrně zavčasu. Kylian Mbappé zůstane důležitou součástí Paris Saint-Germain, hádanku vyřešila kombinace rozhodovacích pravomocí a lukrativní smlouvy. Erling Haaland senzačně posílil Manchester City a budoucnost vzápětí rozklíčoval taktéž Darwin Núñez.

Dvaadvacetiletý fotbalista začátkem pracovního týdne vyztužil soupisku Liverpoolu, třebaže původně koketoval s neméně oblíbeným manchesterským velkoklubem. Rudí ďáblové (především budoucí manažer Erik ten Hag) tohoto latinskoamerického zakončovatele opravdu bedlivě sledovali. Proč nakonec zvítězila nabídka Merseysiders?

„Osobně jsem proti Liverpoolu nastoupil a zároveň jsem sledoval mnoho zápasů v Lize mistrů. Je to přesně můj způsob hry. Jsou tu skvělí hráči a myslím, že to tady bude naprosto vyhovovat mému stylu. Jak říkám, viděl jsem toho docela hodně. Je to opravdu velký klub a doufám, že mužstvu dokážu skutečně pomoci,“ odpověděl talentovaný mládenec prostřednictvím klubového serveru.

„Jsem opravdu šťastný a potěšený, že jsem tady v Liverpoolu. Rád bych poděkoval své partnerce, rodičům a také synkovi, který mě naplňuje hrdostí. Všichni mi byli oporou v důležitých fázích kariéry. Je mi velkým potěšením, že mohu být tady v Liverpoolu. Jsem šťastný, že budu součástí tohoto skvělého klubu,“ pronesl autor letošních čtyřiatřiceti soutěžních zásahů. „Přišel jsem, abych vyhrával tituly a trofeje. Chci v Liverpoolu vyhrát hodně trofejí.“

Dokáže bleskurychle přivyknout novému konkurenčnímu prostředí? Inspiraci pravděpodobně načerpá od hvězdného reprezentačního soukmenovce Luise Suáreze. Zkušeného veterána hodlá v brzké době kontaktovat. „Určitě mu zavolám nebo napíšu. Pošlu mu fotku ze stadionu a popovídáme si. Položím mu spoustu otázek, protože se jako uruguayský fotbalista nesmazatelně zapsal do historie Liverpoolu,“ poznamenal Darwin Núñez, kterého vyvážila astronomická částka 75 milionů eur.

Subscribe
Upozornit na

13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
13
0
Would love your thoughts, please comment.x