Pátek, 9 června
Shadow

Hokejová Sparta mění tvář. Prostřednictvím klubového webu potvrdila další odchody

„File:CHL, HC Sparta Praha vs. Genève-Servette HC, 5th September 2015 04.JPG“ by Fabien Perissinotto is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přestože byla favoritem české nejvyšší hokejové soutěže, optimistická bublina splaskla bezprostředně před branami finále. HC Sparta Praha neskrývala obrovské zklamání, jednoznačně totiž disponovala mistrovskými parametry. Nač se ovšem zaobírat hořkou minulostí, když další obrovské výzvy číhají hned za rohem. Tradiční metropolitní klub rozjel přípravu na novou sezónu, která začíná formováním hráčského kádru. Zatímco seznam posil momentálně tvoří pouze Zdeněk Doležal a Ondřej Mikliš, nečekaná loučení se poměrně kupí. Úvodem dali sbohem Matěj Machovský a Lukáš Rousek, oba přitom zlákala cizina. Prostřednictvím nadcházejících odstavců si společně rozebereme další odpadlíky.

Jan Piskáček

Rudý stejnokroj oblékal poslední osm let. Navzdory četným zdravotním komplikacím si získal přízeň domácích fanoušků, určitý čas plnil roli kapitána a na ledové ploše pravidelně odevzdával maximum. Příběh už ale bohužel nenapíše další pokračování. Jednatřicetiletý hokejový obránce Jan Piskáček definitivně opouští Spartu, která hodlá zapracovat mladší hráče. Co bude dál? Kladenský rodák zatím neoznámil bližší podrobnosti.

Jan Košťálek

Nečekanému loučení šestadvacetiletého obránce Jana Košťálka předcházela lukrativní nabídka konkurenčního klubu. Protože se HC Sparta Praha odmítala zúčastnit divokých finančních tahanic, talentovanému odchovanci dopřála poklidný odchod. Absence několikanásobného mládežnického reprezentanta nebyla plánovaná, metropolitní celek tudíž momentálně hledá adekvátního náhradníka. Obdobně kvalitní borci však pochopitelně nerostou na stromech.

Petr Kalina

Vábení atraktivnější smlouvy podlehl také Petr Kalina, který zanedlouho oblékne dres Hradce. Vedení úřadujícího bronzového medailisty nicméně nemusí smutnit dlouho, třiadvacetiletý sparťanský odchovanec totiž evidentně nenaplnil velká očekávání. Ačkoli během základní části odehrál sedmatřicet soutěžních zápasů, následné play-off takřka kompletně vynechal. Těžko říci, jak významnou roli by zastával během nadcházející sezóny.

Ondřej Němec

V barvách tradičního holešovického klubu nebude pokračovat ani zkušený Ondřej Němec, jehož angažmá mělo předem stanovenou životnost. Sedmatřicetiletý hokejový obránce a mnohonásobný reprezentant byl důležitou součástí plánu, který měl Pražanům připomenout mistrovské oslavy. Přestože se někdejší opora Vsetína, Karlových Varů, Čerepovce, Moskvy nebo brněnské Komety prezentovala sympatickým herním projevem, prodloužení spolupráce oproti původní vzájemné dohodě nakonec nenastalo.

Robert Říčka

HC Sparta Praha poskládala vysoce kvalitní soupisku, která byla darem i prokletím. Zatímco elitním hokejistům poskytovala dostatečné množství prostoru, ostatním bohužel ukrajovala velice poskrovnu. Příkladem za všechny budiž Robert Říčka. Jednatřicetiletý útočník absolvoval prakticky celou základní část, sezóna pro něj ovšem skončila bezprostředně před startem play-off. Nový zaměstnavatel (HC Dynamo Pardubice) nejspíš dokáže ocenit služby, které havířovský odchovanec nabízí.

Jan Buchtele

Ačkoli disponoval platným kontraktem, holešovický dres během nadcházející sezóny bohužel neoblékne. Třicetiletý hokejový útočník Jan Buchtele si pochopitelně uvědomuje, že poslední extraligový ročník z jeho osobního hlediska nebyl ideální. Protože stejný názor zastávalo také vedení Sparty, obě strany nakonec usoudily, že nejlepším řešením bude předčasné rozvázání spolupráce. Uvidíme, jestli restart kariéry dvojnásobného šampiona české nejvyšší soutěže přinese kýžený efekt.

Andrej Kudrna a Matúš Sukeľ

Hokejovou Spartu definitivně opouští dvojice šikovných slovenských útočníků, kterou zlákala kombinace lukrativní smlouvy a pravidelné herní praxe. Metropolitní klub navíc předem avizoval, že třetí a čtvrtou formaci hodlá zanedlouho obsadit převážně talentovanými odchovanci. Spolupráce někdejších mládežnických reprezentantů bude pokračovat dál, devětadvacetiletý Andrej Kudrna a pětadvacetiletý Matúš Sukeľ se upsali konkurenčnímu Litvínovu.

Lukáš Pech

Tradičnímu metropolitnímu klubu obětoval posledních osm sezón. Navzdory pokročilému věku předváděl kvalitní výkony a pravidelně sbíral významné množství kanadských bodů. Úspěšná spolupráce nicméně překvapivě dojela na konečnou stanici. Sedmatřicetiletý hokejový útočník Lukáš Pech si domluvil nové extraligové angažmá v Českých Budějovicích, jelikož podle informací Jaroslava Hlinky preferoval víceletý kontrakt. Jihlavský rodák vyráží vstříc dalším obrovským výzvám a souběžně vyvrací spekulace ohledně sportovního důchodu.

16 Comments

 • Honza

  Hokejová Sparta jde ve šlépějích Sparty fotbalové. Neustálé změny při sebemenším neúspěchu a ono stejně stále nic. Je třeba vydržet i neúspěch a tým budovat pomalu.Pak se úspěch dostaví zcela jistě.

 • Zdenek

  Nechápu v tomhle Spartu. Každý rok, když se jim nepodaří vyhrát, tak rozpustí kádr a začínají znova. Takhle se titul vyhrát nedá. k tomu vede jen jediná cesta, a to pomocí kvalitního a dlouhodobě stabilizovaného týmu.

 • Oni nic nerozpouští, umožnili jenom cca. 2až 3 hráčům zahraniční angažmá s tím že se do Sparty opět zapojí pokud se vrátí do extraligy, ostatní co odcházejí chtěli více peněz což Sparta neakceptovala, proto jdou tam kde to dostanou včetně víceletý smlouvy, hokej je o ničem jiném, každý rok se upravuje a dává dohromady mužstvo 1-2 lajna, včetně charakterových vlastností ,tak aby do mužstva zapadl a nedělalo to tkz.,zlou krev, nikdo nechce hrát 3-4 lajnu za mín peněz, každý má o sobě větší mínění než prokazuje za sezonu (osobní čísla), kdo ve Spartě hrál 3-4 lajnu ,jinde bude hrát 1-2 a bude za hvězdu za více škváry, asi tak.

 • Petr Majevský

  Z nějakého důvodu tam někteří hráči nechtěli dál působit.Držet někoho proti jeho vůli je nesmyslné a je lepší,když jdou každý svou cestou.Někdo chtěl do zahraničí,jiní zase více peněz.Kolik peněz komu Sparta nabídne je pouze věc vedení hokejové Sparty.

 • Anonym

  Přesně tak.Ty lidi co to tam dělaj, tam nemaj co dělat.Hlavně ,že se to hejbe a budou provize ze smluv.Je mi z toho nablití!!

 • Dan

  Takhle se tým nebuduje.Ve vyspělých zemích se vždy nechá osa týmu a ta se doplňuje.Příští ročník budou hrát o play off.

 • Martin

  Sparta zapracuje na soupisce pro příští sezonu, mladé hráče ze spart’anske líhně dost prověří liga, managementu věřím

 • Skuhry

  Pane Hlinko mé zajímá koho má ZA sebou trener Jandač. Že někdo prikaze a vy ho hned vezmete.ma trénování sparty nemá a vy to víte.

 • Zatím spousta odchodu a nic moc příchodu tak doufám že ještě někoho přivedou někde jsem četl že by mohl přijít Adam Musil a s NHL Kase tak uvidíme.

 • ales

  neni vse pouze o penezich…. dalsi duvody jsou mala vytizenost,nebo vykonostni duvody….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *