Šokující závěr roku. Slovenská hokejová legenda na stará kolena mění dres

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Během chladného středečního večera k nám přímou čarou z prestižní zámořské NHL doputovala nesmírně překvapivá zpráva. Zkušený slovenský zadák Zdeno Chára definitivně opustil Boston Bruins, v jehož barvách vyhrál Stanley Cup a zároveň dlouhých čtrnáct let zastával roli kapitána. Kam další kroky vytáhlého veterána povedou? Stěhování zpátky na “Starý kontinent” se navzdory stoupajícímu věku prozatím odkládá, zajímavou nabídku totiž bezprostředně před koncem roku 2020 vytasili zástupci klubu Washington Capitals.

Nesmírně úspěšná spolupráce dojela na konečnou stanici

Věk bohužel nezastavíš. Třiačtyřicetiletý hokejový zadák Zdeno Chára úctyhodnou dobu odolával neúprosnému zubu času a na ledové ploše působil jako omládlý. Ačkoli během uplynulého ročníku zámořské NHL platil za druhého nejvytíženějšího obránce klubu Boston Bruins, zdaleka už bohužel nedosahoval takové výkonnosti, která jej zdobila v letech předchozích. Nejspíš právě zhoršující tendence herní kvality stála u zrodu překvapivého přestupu, který se upekl uprostřed chladného středečního večera.

Bezprostředně před koncem roku podivného roku 2020 opustil vytáhlý slovenský obránce řady milovaných Medvědů, načež podepsal s konkurenčním týmem Washington Capitals. Za rok si podle zákulisních zdrojů vydělá přibližně 795 tisíc dolarů, což představuje přijatelnou investici na straně jedné a dostačující finanční ohodnocení na straně druhé. Ztráta dlouholetého kapitána a hlavně obrovského srdcaře pochopitelně zabolí nejednoho bostonského fanouška. Smutek dozajisté cítí také bývalí spoluhráči v čele s tuzemskými zástupci Davidem Pastrňákem a Davidem Krejčím.

Odchovanec hokejového Trenčína se po čtrnácti letech strávených na jednom místě vydává do nového a dosud neprozkoumaného prostředí. Aklimatizaci mu v útrobách hlavního města Spojených států amerických nepochybně zpříjemní například krajánek Richard Pánik nebo další dva představitelé české školy Michal Kempný s Jakubem Vránou.

Hokejistovo dojemné loučení prostřednictvím sociálních sítí

Když byla zveřejněna šokující informace, že Zdeno Chára definitivně opouští Boston a míří vstříc novým výzvám, rozhodl se populární hokejista učinit osobní rozloučení s věrnými fanoušky. Prostřednictvím sociální sítě Instagram zveřejnil dojemný text doplněný videem svým nejslavnějších momentů. „Moje rodina a já jsme měli to štěstí, že jsme velkoměsto Boston nazývali domovem více než čtrnáct let. Nedávno mě vedení klubu Boston Bruins informovalo, že plánuje jít kupředu společně se svými mladšími a talentovanými hráči. Já jejich rozhodnutí pochopitelně respektuji. Bohužel můj čas v roli hrdého kapitána Medvědů skončil,“ uvedla odcházející legenda.

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

5 komentářů: „Šokující závěr roku. Slovenská hokejová legenda na stará kolena mění dres

 • 31 prosince, 2020 (1:20 pm)
  Trvalý odkaz

  Jeto legenda a nechal za sebou v Bostonu spoustu práce a dřiny.Preju mu este pár let na vrcholu.Je to chlap s velkým CH.Chára Zdeno, díky.

  Reagovat
 • 31 prosince, 2020 (5:57 pm)
  Trvalý odkaz

  Byl nejenom skvělý hokejista ale charakter jakých je na světě málo.Zdeno díky

  Reagovat
 • 31 prosince, 2020 (6:26 pm)
  Trvalý odkaz

  Je to jedna z největších hokejový legend a velice skromný člověk a velký hráč,kterým vždy zůstane,vždy byl pro ostatní hráče příkladem,děkuji.

  Reagovat
  • 1 ledna, 2021 (2:22 pm)
   Trvalý odkaz

   Dobře Zdeno pojď do Brna za synkem 👍👍👍👍

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.