19/07/2024

Hello Bank, banka známá svou inovativním přístupem a moderním bankovnictvím, se chystá rozloučit se svými klienty v České republice. Co to znamená pro ty, kteří již měli s Hello Bank zkušenosti, a jaké jsou důsledky této změny?

Ukončení činnosti do konce listopadu

Hello Bank oznámila klientům, že bude poskytovat platební účty a spotřebitelské úvěry pouze do konce letošního listopadu. To znamená, že klienti by měli včas převést zůstatek na svých účtech a provést archivaci důležitých dokumentů. Od prosince již nebude elektronické bankovnictví dostupné.

Důvod za tímto krokem

Podle mluvčí Hello Bank, Gabriely Pithartové, bylo rozhodnutí o ukončení činnosti v České republice motivováno strategickými důvody. Skupina BNP Paribas Personal Finance, která je mateřskou společností Hello Bank, spustila transformační projekt s cílem podpořit růst skupiny a zajistit udržitelnost svého modelu. Tato restrukturalizace zahrnuje i přehodnocení aktivit skupiny v jednotlivých regionech, kde nedosáhla potřebného rozsahu pro konkurenceschopnost. Česká pobočka Hello Bank byla součástí této restrukturalizace.

Historie Hello Bank v Česku

Hello Bank vstoupila na český trh pod názvem Cetelem, kde se specializovala na poskytování spotřebitelských úvěrů. Později získala bankovní licenci a od roku 2017 nesla název Hello Bank. Během této doby si získala zhruba 343 tisíc klientů.

Foto: Shutterstock

Co se stane s úvěry a kreditními kartami?

Dobrou zprávou pro držitele úvěrů a kreditních karet Hello Bank je, že se zatím nemusí obávat změn. Česká spořitelna převezme spotřebitelské úvěry, včetně kreditních karet, a klienti budou i nadále komunikovat s Hello Bank ohledně svých úvěrů a plateb. V budoucnu budou informováni o jakýchkoliv změnách, které se týkají jejich produktů.

Co se stane s vkladovými produkty?

Na rozdíl od úvěrů se vkladové produkty, jako jsou běžné a spořící účty, nepřesunou do České spořitelny. Hello Bank se dohodla, že osloví své klienty s nabídkou přechodu těchto produktů do Komerční Banky. Klienti, kteří tuto možnost nevyužijí, si všimli, že od července jejich vklady v Hello Bank nepřinášejí žádný úrok a od prosince budou tyto účty neaktivní.

Hello Bank se loučí s českými klienty

Po mnoha letech poskytování moderního bankovnictví. Pro klienty je nyní důležité převést své finance a zvážit budoucnost svých bankovních potřeb. Česká spořitelna převezme úvěry, zatímco vkladové produkty mohou najít nový domov v Komerční Bance. Ačkoli se končí éra Hello Bank v České republice, klienti budou stále moci očekávat profesionální a kvalitní služby od nových poskytovatelů.

Foto: Shutterstock, zdroj: HelloBank, Denik

2 názory u článku “Hello Bank s konečnou platností končí. Klienti dostávají výpovědi

  1. Hello Bank, banka známá svou inovativním přístupem. Další perfektní češtin !!!!

  2. Založit banku s pověstí Cetelemu prostě nebyl dobrý nápad.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *