21/07/2024

Jedna z nejslavnějších českých hereček minulého století rozhodně neměla na růžích ustláno. Co jí osud nadělil v podobě skvělých divadelních a filmových rolí, to jí sebral v osobním životě. To se dost možná projevilo v jejích pozdějších názorech.

Obtížný životní úděl

Jejím snem bylo vždy mít velkou rodinu, a to se svým partnerem Jiřím Adamírou. Ovšem tento sen se rychle rozplynul. Nečekaně přišla nutnost rozsáhlé operace, po které se herečka dozvěděla zdrcující zprávu. Už nikdy nebude mít vlastní děti. Prý to pro ní byl doslova i fyzický šok, jelikož okamžitě dostala horečky.

Nakonec jí ale nezbylo než pokračovat životem dále a dělat radost přinejmenším divákům, kteří ji obdivovali. Rozhodla se také učit příští herecké generace na konzervatoři, ale ukazuje se, že k nim neměla vůbec dobrý vztah.

Právě to bylo důvodem velkého zklamání hereččiny fanynky Miroslavy Kolárové. “Paní Hanu Maciuchovou jsem doslova hltala ve všech jejích rolích a musím se přiznat, že jsem v jednom období sledovala i nekonečný seriál Ulice jen proto, že tam právě ona hrála učitelku,” uvedla divačka pro server Čtidoma.cz s odkazem na to, že herečka na sklonku své kariéry vzala i roli v nekonečném seriálu. Pravdou ale je, že v té době se na něj, a to i díky ní, dalo ještě koukat.

Potom ovšem přišlo přímé setkání s Maciuchovou na jedné z besed, které přineslo velké rozčarování. Její povídání bylo prý na jednu stranu velmi zajímavé a povznášející, ovšem na straně druhé si nešlo nevšimnout temných tónů, které se do něj dostávaly. O některých lidech totiž herečka nemluvila zrovna pěkně.

Často mluvila na besedách a ne vždy to byl hezký poslech.

Přinesla velké zklamání

Fanynku přitom zaujal velmi negativní názor Hany Machiuchové na mladou generaci, kterou vzdělávala na fakultě. “Mluvila tehdy o dětech, které nejsou ochotny svému snu nic obětovat, o lidech, kteří nemají cíl a nechtějí volit tu složitější cestu,” uvedla paní Kolárová. Navíc dnešní mladé srovnávala s tím, jak to měla kdysi ona sama a její vrstevníci. Prý to bylo neskonale těžší a stejně dokázali všechny výzvy překonat. To už ta dnešní mládež neumí.

Tehdy se divačka domnívala, že to byl jen chvilkový negativismus, případně, že se herečka nechala unést. Ostatně, občasná kritika na mladší generace je běžným koloritem. Ovšem v případě Maciuchové šlo podle všeho o silnější téma, jelikož se takto vyjadřovala opakovaně, a to po poměrně dlouhé období. Ostatně, nakonec na konzervatoři přestala učit, pravděpodobně i z těchto důvodů.

Čtěte také: Slavná česká herečka je na mizině. Nemůže si dopřát ani dovolenou

Pro paní Kolárovou šlo ale o zklamání, jelikož se domnívá, že takováto legenda by měla mít určitý nadhled. Ona sama se prý na mladší generaci dívá s nadějí a určitým idealismem.

Foto: Český rozhlas

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *