19/07/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74997448 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Jelikož Fortuna liga překonala hranici osmnácti odehraných kol a přehoupla se tudíž do druhé poloviny sezóny, nastává ideální doba k průběžnému zúčtování. Společně se podíváme, kdo vládne nahrávačům.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Jelikož česká nejvyšší fotbalová soutěž překonala hranici osmnácti odehraných kol a plynule se tudíž přehoupla do druhé poloviny právě probíhající sezóny, nastává ideální doba k průběžnému zúčtování. O titul nejlepšího prvoligového střelce se momentálně dělí slávistický kouzelník Abdallah Sima s letenským šikulou Lukášem Julišem. Kdo současné době vévodí tabulce nahrávačů? Na to se společně podíváme prostřednictvím nadcházejících odstavců.

Pavel Bucha

FC Viktoria Plzeň neprožívá ideální sezónu. Svěřence moderního slovenského kouče Adriána Guľy stíhá jedna obrovská kalamita za druhou, pročež v průběžné tabulce české nejvyšší fotbalové soutěže momentálně zaujímají poměrně demotivační osmou příčku. Abychom nebyli pouze kritičtí, poslední ligové zápasy západočeského mužstva už nespokojeným fanouškům nabídly podstatně lepší podívanou, pod čímž se výrazně podepsal Pavel Bucha. Dvaadvacetiletého záložníka zdobí vystříbená kopací technika, jíž dokázal zužitkovat i z pohledu osobních statistik. Zatím má na kontě pět přesných zásahů a stejný počet gólových asistencí.

Antonín Vaníček

Fotbalisté klubu Bohemians Praha 1905 se koncem měsíce ledna postarali o pořádné překvapení. Svěřenci Luďka Klusáčka nečekaně vyloupili letenský svatostánek, což hlavní trenér domácího mužstva Václav Kotal odnesl vyhazovem. Klokanům cenné vítězství evidentně vlilo novou krev do žil, takže současné dvanácté místo v průběžné prvoligové tabulce určitě nepovažují za konečné. K celkovému zlepšení herního projevu nepochybně přispívá také dvaadvacetiletý záložník a mládežnický reprezentant Antonín Vaníček, který se pod dosavadními výsledky podepsal už pěti finálními asistencemi.

Lukáš Provod

SK Slavia Praha se neohroženě dere za vytouženou obhajobou mistrovského titulu, což dokazuje suverénním sběrem bodů a komfortním náskokem na čele průběžné tabulky. Ačkoli pozornost fanoušků z většinové části krade fenomenální Abdallah Sima a do popředí se společně s ním dostává také probuzený střelec Jan Kuchta, nesmíme zapomenout ani na důležitost finálních přihrávek. V této disciplíně jednoznačně dominuje šestadvacetiletý záložník Lukáš Provod, který spoluhráčům připravil už šest důležitých branek.

Lukáš Sadílek

Dosavadním králem prvoligových nahrávačů se stává Lukáš Sadílek. Čtyřiadvacetiletý záložník Slovácka se doposud podepsal pod šesti přesnými zásahy svých spoluhráčů, sám navíc dokázal skórovat třikrát. Kovaný odchovanec Uherského Hradiště představuje jeden z hlavních důvodů, proč mužstvo dokonale šlape, úctyhodně konkuruje mnohem slavnějším soupeřům a navíc zaujímá čtvrté místo zaručují evropské poháry. Dobrá práce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *