23/05/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Opora londýnské Chelsea musela v horizontu jednoho měsíce čelit zákeřnému koronaviru a také obvinění ze znásilnění nejmenované modelky. Soud však nakonec rozhodl ve prospěch mladého fotbalisty.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Talentovaný útočník londýnské Chelsea a také anglické fotbalové reprezentace Callum Hudson-Odoi si konečně může zhluboka oddychnout. Obvinění ze znásilnění nejmenované modelky, kterému musel přibližně od poloviny letošního května veřejně čelit, se nakonec ukázala jako neopodstatněná a policie proto případ definitivně odložila k ledu. Rodák z Velké Británie tak vyhrál druhý lítý boj v řádu několika málo týdnů. Nejprve se totiž musel vypořádat se zákeřným koronavirem.

Nevinné setkání se zvrhlo v noční můru

Teprve devatenáctiletý Callum Hudson-Odoi byl pozitivně testován na přítomnost nového koronaviru v těle a měl proto výslovně zakázáno se s kýmkoli vídat. Nařízenou karanténu se mladý hráč Chelsea FC nejprve snažil striktně dodržovat, po pár týdnech ale nezvládl sociální odloučení od okolního světa a přeci jen “klopýtl”. Nějakou dobu udržoval internetovou komunikaci s nejmenovanou modelku, kterou po sérii pikantních zpráv nakonec pozval k sobě domů s vidinou příjemně strávené noci. V té chvíli ještě netušil, jaký kolotoč událostí jeho neuvážené rozhodnutí spustí. Když dívka dorazila do cílové stanice a zjistila, že Hudson-Odoi poměrně nedávno prodělal zákeřnou nemoc, udělalo se jí nevolno a raději kontaktovala záchrannou službu. Zdravotníkům však na místě řekla, že ji rodák z hlavního města Velké Británie znásilnil.

Média se případu Calluma Hudsona-Odoie poměrně hodně věnovala, ačkoli on sám k incidentu dlouho neposkytl žádné oficiální stanovisko. Mlčení prolomil až před pár dny, kdy na Twitteru vyvrátil veškerá obvinění a zároveň tvrdil, že jeho jméno bude v brzké době očištěno. A tak se také stalo. Policie po důkladném prošetření všech dostupných informací údajně usoudila, že ve věci není potřeba podnikat další kroky a dívka si obvinění znásilnění jednoduše vymyslela.

Hudson-Odoi se poučil a chce jít příkladem

Trojnásobný anglický reprezentant se sice může radovat z pozitivního výsledku ostře sledované kauzy, zároveň by si měl ale také sáhnout do svědomí. Jako sexuální násilník se sice neprovinil, z porušení nařízené karantény se však nijak nevyvlékne. Není přitom jedinou slavnou osobností, která navzdory doporučením ohrozila životy ostatních. Vzpomeňme například na Luku Joviće, Tima Payna či Serge Auriera, jimž dodržování bezpečnostních pravidel taktéž nic neříkalo. Hudson-Odoi si prý moc dobře uvědomuje, že hrát na vrcholné scéně vyžaduje velkou zodpovědnost a do budoucna se proto pokusí být mnohem lepším vzorem pro ostatní. Dále poděkoval všem, kdož v nelehké době stáli po jeho boku a nevěřili křivému obvinění.

Zdroj: Twitter

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *