Středa, 22 března
Shadow

Neměli svůj den. Slávisté, kterým se utkání proti Arsenalu příliš nevyvedlo

Zdroj fotografie: Pixabay.com

SK Slavia Praha zaskočila dalšího ostrovního soupeře. Vystoupení na stadionu londýnského Arsenalu okořenila sympatickou remízou, čímž zákonitě přiživila postupové naděje. Skvělým individuálním výkonem se prezentovali především fotbalisté jako Ondřej Kolář, Alexander Bah, Lukáš Provod nebo Tomáš Holeš. Prostřednictvím nadcházejících odstavců si společně rozebereme hráče, kterým čtvrteční pohárové utkání naopak příliš nesedlo.

Oscar Dorley

Úřadující šampion české nejvyšší fotbalové soutěže poctivě bránil, čímž drtivou většinu ofenzivních výpadů Arsenalu efektivně zastavil ještě předtím, než došlo k přímému ohrožení Kolářovy svatyně. Největší příležitost domácího mužstva, která naštěstí neskončila brankou, vznikla obrovským selháním dvaadvacetiletého liberijského záložníka. Oscar Dorley, toho času poslední hráč, absolutně nezvládl kličku, čehož obratem využil Alexandre Lacazette. Hvězdný útočník podnikl samostatný únik, překonal vyběhnuvšího gólmana a trefil břevno. Mladému sportovci se nepochybně ulevilo.

Peter Olayinka

Přestože se obvykle řadí mezi nejužitečnější hráče slávistické základní jedenáctky, čtvrteční pohárové utkání proti favorizovanému londýnskému soupeři mu bohužel příliš nesedlo. Šikovný pětadvacetiletý křídelník Peter Olayinka, který nedávnou reprezentační přestávku využil k uskutečnění tradiční nigerijské svatby, nepředvedl žádný zajímavý ofenzivní výpad a působil takřka neviditelně. Navzdory očividným nedostatkům odehrál pětaosmdesát minut, posléze jej nahradil další africký fotbalista Ibrahim Benjamin Traoré.

Abdallah Sima

Zatímco během podzimní fáze právě probíhající sezóny zaznamenal neskutečné množství krásných branek napříč všemi soutěžemi, jaro z pohledu fotbalistových individuálních statistik přineslo částečné ochlazení. Devatenáctiletý ofenzivní univerzál Abdallah Sima, který svými fenomenálními výkony upoutal pozornost předních zahraničních klubů, naposledy skóroval koncem února proti Leicesteru. Poměrně dlouhá střelecká impotence pokračovala také na slavném Emirates Stadium, kde mladičký senegalský reprezentant úplně zapadl do průměru. Předvedl navíc několik laciných ztrát.

5 Comments

 • gres

  a co Sima,mohl delat? to si mnel chodit pro balon,az ke kolarovi? kdy se hralo do pulky a vracelo brankari

 • Radek

  Přesně tak, do 15. minuty pěkně kombinovali, vypadalo to nadějně, ale pak jim celý zápas padala h… z trenek. Takhle ustrašenou Slavii už jsem dlouho neviděl ..

 • robert 67

  Simova výkonost je na sestupné trajektorii,proti Arsenalu předvedl jen několik ztrát míče a několik faulů,konkrétně jeho bych střídal už v poločase.A Olainka?Ten tentokrát nevyhrál snad ani jeden souboj.Mnohem platnější byli Kuchta s Provodem.

 • Jaroslav Janda

  Každý kdo jen trochu sleduje Slávii musí vidět že v poslední době Sima nepodává takové výkony ne které jsme byli zvyklí v minulosti. myslím si že je to syndrom těchto afrických hráčů že jsou někdy tak trochu lajdáci.Však on to pan Trpišovský jistě ví a pokud bude Sima pokračovat tak jako v poslední době, velmi rychle si s ním poradí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *