Pátek, 24 března
Shadow

Konkurence je vysoká. Zkušení fotbalisté Plzně, kterým tak trochu ujíždí vlak

By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Podzimní výsledky klubu FC Viktoria Plzeň na první pohled nepůsobí nijak zvlášť pozitivním dojmem. Svěřenci Adriána Guľy trestuhodně promrhali obě předkola evropských pohárů, zároveň několikrát nezvládli ani zápasy domácí nejvyšší soutěže, pročež je průběžná tabulka zaslouženě odměnila pátou příčkou. Trápení západočeských fanoušků částečně zmírnilo vysoké vítězství nad tápajícími Teplicemi, které snad bude odrazovým můstkem k dalším úspěšným tažením. Pokud zatím slovenskému trenérovi něco opravdu vyšlo, pak je to jednoznačně zapracování mladých fotbalistů do základní sestavy. Ti ze hřiště postupně vytlačili mnohem zkušenější spoluhráče. Kdo se aktuálně netěší pravidelné herní praxi, zjistíte hned záhy.

Radim Řezník

Patří mezi služebně nejstarší hráče západočeského klubu. Jeho barvy hájí dlouhých devět let a povětšinu času jednoznačně patřil do základní sestavy. Jednatřicetiletý Radim Řezník sice nějakou dobu překonával závažné zranění, když se ovšem opětovně zapojil do tréninkového procesu, okamžitě si důležitou pozici ukradl zpátky. Mezi zdravotně nezpůsobilé se bohužel zařadil i nyní, vytoužený návrat na hrací plochu mu však tentokrát může výrazně zkomplikovat Milan Havel. Šestadvacetiletý krajní obránce se rozehrál do zajímavé formy a není vyloučeno, že svého mnohem zkušenějšího konkurenta vytlačí na lavičku náhradníků.

Jan Kovařík

Jan Kovařík zasáhl do většiny podzimních zápasů a notnou chvíli dokonce pravidelně nastupoval v základní sestavě. Pak ale přišel zlom, který zkušeného fotbalistu s vytříbenou kopací technikou posadil mezi náhradníky. Kraje zálohy si během poslední ligového utkání proti Teplicím rozdělili Joel Kayamba s Adrielem Ba Louou a jelikož oba předvedli obstojné výkony, pozici nejspíš obhájí i do dalších týdnů. Dvaatřicetiletému odchovanci litvínovské fotbalové školy proto nezbývá než trpělivě čekat, jak se nepříznivá situace vyvine.

Tomáš Hořava

Během podzimní fáze sezóny 2020/2021 zatím ovlivnil pouze čtyři soutěžní utkání, do kterých navíc naskočil až coby střídající hráč. Přestože jednou skóroval a předvedenými výkony vyloženě nezklamal, výraznější herní zapojení mu trenér Adrián Guľa nakonec nedopřál. Dvaatřicetiletý záložník Tomáš Hořava má nejlepší roky kariéry profesionálního fotbalisty pravděpodobně za sebou a jakákoli změna k lepšímu by se v této fázi rovnala téměř zázraku. Nemalé zásluhy na minulých úspěších západočeského mužstva už mu ale rozhodně nikdo neodpáře. Sedm let života opředených třemi mistrovskými tituly a jedním superpohárem se zkrátka nedá jen tak vymazat.

11 Comments

 • Kopic

  ve výčtu chybí hlavně Kopic…. svou neformou Plzni pokazil jarní sezonu (podobně jako Doležal Jablonci) a nemyslím, že by na podzim zářil o moc víc..

 • Los Brňos

  Hořava je pořád pan fotbalista a Zbrojovka ho potřebuje,jako sůl.Brňáci toto je správný muž pro Brno,jinak se vracíte do druhé ligy.

 • Anonym

  Hořavu totálně odrovnal Gula – vždyť mu ani nedal příležitost ukázat se na place…

 • Pet

  Řezník s Hořavou už nemají na place co pohledávat. Řezník je pomalý a chybuje a Hořava balon zpracuje a přihraje dozadu, nic nevytvoří. Jejich čas nadešel.

 • Anonym

  Pěkný den, zase jeden blábol fotbalového „experta“. Tak to přeci ve fotbalovém světě chodí a nejen u nás.

 • Děravá Viktorie

  Kádr Viktorky zahrnuje 25 hráčů. Nechápu proč nechytá Staněk místo děravého Hrušky. Pomalý a netečný Hejda jen pozoruje jak mu útíkají protihráči, stojí vždy nejméně metr od nich… Proč nehrají mladí hráči z kádru či béčka? Proč je na hostování v ostaních klubech 11 hráčů, kteří tam září. Gula přišel s vizí, že zabuduje do kádru mládí. Zatím to tak nevypadá. Stagnující, pomalá nudná hra je především dílem pomalé a děravé obrany.

 • TONAS

  Ve výčtu těchto hráčů chybí Luděk Pernica, který přicházel z Jablonce,kde byl lídrem, zpočátku nastupoval, posléze ho střídal Hejda, třebaže Pernica podával slušné výkony,jako stoper dával i dost branek, vrcholem bylo angažmá Brabce, které se upeklo na letišti, když se vracel z Turecka a náhodou tam zrovna byla Plzeň… To se stalo ještě za trenéra Vrby, Gula mu nedá šanci ani když Brabec dostane po utkání v hodnocení sportu za 3… V Plzni mu zkazili vyloženě kariéru, je to poctivý kluk, který si to nezaslouží, divím se, že tam ještě trčí.

 • Anonym

  ani jeden z techto hracu uz na ligu nema dejme sanci mladym tady ti uz jsou za zenitem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *