Jasná volba. Jürgen Klopp prozradil jméno nejlepšího hráče, kterého kdy vedl

“Klopp” by PAULROBINSON1 is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Během dosavadní kariéry profesionálního fotbalového trenéra získal úctyhodné množství cenných trofejí a zároveň vedl nespočet vysoce kvalitních borců, ze kterých by snad žádný svědomitý fanoušek nedokázal vypíchnout pouze jednoho nejlepšího. Populární německý lodivod Jürgen Klopp to nicméně vidí jinak. Prostřednictvím nedávného rozhovoru pro týdeník Sport Bild prozradil, že plejádě významných osobností jednoznačně vévodí polský kanonýr Robert Lewandowski.

Hvězdy anglického Liverpoolu ostrouhaly, Kloppovi imponuje zejména polský šutér

Třiapadesátiletý německý trenér Jürgen Klopp se prostřednictvím nedávného rozhovoru pro domácí týdeník Sport Bild nechal slyšet, že pokud má bezpečně určit nejlepšího fotbalistu, kterému kdy rozdával taktické pokyny, bez dlouhého otálení označí fenomenálního polského kanonýra. „Robert Lewandowski. Žádného dalšího hráče ve skutečnosti není férové stavět na stejnou úroveň,“ uvedl zkušený lodivod úřadujícího anglického šampiona. Zároveň dodal, proč k takovému závěru dospěl. „Způsob, jakým využil svůj obrovský potenciál, aby vyrostl ve fotbalistu, kterým je dnes, mi přijde mimořádný. Pokud by všichni hráči absolvovali podobný vývoj jako Robert od chvíle, kdy jsem jej poprvé zaregistroval v barvách klubu Lech Poznaň, svět by byl opravdu šílený.“

Úspěšná spolupráce zásadním způsobem ovlivnila kariéru obou slavných mužů

Borussia Dortmund pod Kloppovou trenérskou taktovkou dosahovala takřka neskutečných výsledků. Dvakrát zaslouženě ovládla domácí nejvyšší soutěž, třikrát získala německý Superpohár a roku 2013 málem senzačně ovládla také prestižní Ligu mistrů. Ačkoli se tehdy kvalitními výkony prezentovalo celé mužstvo, hlavní díl pozornosti si ukradl vysokoškolsky vzdělaný Robert Lewandowski. Vyrůstající hvězda zaznamenala čtyřiasedmdesát přesných zásahů během 134 ligových zápasů a připravila si tak půdu pro následný přesun k mnichovskému Bayernu.

„Lewandowski udělal všechno, co musel, aby se stal fenomenálním střelcem, kterým je dnes. Ví přesně, jak se v různých situacích zachovat. Chová se jako absolutní stroj,“ vyzdvihl Jürgen Klopp obrovské kvality svého někdejší svěřence. „Chtěl bych jemu a všem ostatním hráčům upřímně poděkovat. Svými výkony totiž vyvolávali dojem, že jsem velmi dobrý trenér.“

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

15 komentářů: „Jasná volba. Jürgen Klopp prozradil jméno nejlepšího hráče, kterého kdy vedl

  • 18 března, 2021 (10:55 am)
   Trvalý odkaz

   Také mě to dostalo. Tak nějak to s trenéry bude.

   Reagovat
    • 18 března, 2021 (5:20 pm)
     Trvalý odkaz

     Asi jste se s moc trenéry různých kvalit nesetkali. Já jsem pár sportů do dospělosti provozoval a trenér ovlivní víc než kdokoliv jiný. Zažil jsem ve dvou různých sportech změny trenérů které tým z prvních příček poslaly na střed tabulky a naopak bez větších zásahů do sestavy, takže za sebe můžu říct že trenér udělá s týmem víc než sebelepší hráč.

     Reagovat
 • 18 března, 2021 (12:18 pm)
  Trvalý odkaz

  Dobrý hráč -hráči profíci tak je pak i dobrý trenér p. Klopp to prostě řekl tak jak to je a proto mu fandím tolik roku .

  Reagovat
 • 18 března, 2021 (2:16 pm)
  Trvalý odkaz

  myslím, že to řekl s nádechem ironie…ale skvěle..

  Reagovat
 • 18 března, 2021 (3:27 pm)
  Trvalý odkaz

  Skromnost je výsadou opravdových osobností. A Klopp opakovaně prokázal, že jí je.

  Reagovat
 • 18 března, 2021 (6:56 pm)
  Trvalý odkaz

  není bez zajímavost, že Jurgen je hluboce věřící člověk a tudíž umí být pokorný

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.