19/07/2024

By Resolute - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8007957 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Kladenští Rytíři neohroženě kráčejí za vytouženým postupem do české nejvyšší hokejové soutěže. Především zásluhou čtyř velice produktivních hráčů aktuálně vévodí průběžné tabulce základní části.
By Resolute – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Kladenští Rytíři neohroženě kráčejí za vytouženým postupem do české nejvyšší hokejové soutěže. Houževnatá partička kolem legendárního křídelníka Jaromíra Jágra ovládla pět zápasů v řadě a nadále vévodí průběžné tabulce základní části, která zanedlouho dojde svému konci. Extraliga už provokativně otevírá brány především zásluhou velice produktivních hráčů, jež vám záhy představíme.

Tomáš Guman

Kariéru profesionálního hokejisty odstartoval na území Teplic, odkud se ještě jako mladík vydal vstříc mnohem významnějším klubům. Okusil konkurenční prostředí pražské Sparty, Ústí nad Labem nebo kladenských Rytířů, zlákala jej také zajímavá nabídka švýcarského Davosu. Když dosáhl dospělosti, vrátil se zpátky do rodné vlasti a posílil České Budějovice. Třiadvacetiletý křídelník absolvoval ještě několik tuzemských i zahraničních zastávek, během právě probíhající sezóny se domovině Jaromíra Jágra snaží navrátit prvoligovou příslušnost. K současnému sympatickému umístění výrazně přispěl třinácti brankami a čtrnácti asistencemi.

Marek Račuk

Rytíři Kladno momentálně spoléhají na několik odchovanců teplické hokejové školy. Tamní mládežnickou přípravku kromě výše zmíněného Tomáše Gumana absolvoval také Marek Račuk, jehož nezpochybnitelný talent poměrně brzy zaregistroval mnohem významnější Litvínov. Osmadvacetiletý útočník v barvách severočeského klubu toužil okusit domácí nejvyšší soutěž, příležitost ale bohužel nedostal. Tu mu nakonec poskytlo až vedení chomutovských Pirátů, kterým nepřetržitě sloužil šest sezón. Poslední dva druholigové ročníky vévodil produktivitě prostějovských Jestřábů, nyní jeho apetitu využívá Kladno. Vzájemnou spolupráci doposud ozdobilo sedm branek a třiadvacet finálních přihrávek.

Nicolas Hlava

Blížíme se do finále. Druhé místo mezi nejproduktivnějšími hokejisty Rytířů aktuálně zaujímá Nicolas Hlava. Šestadvacetiletý útočník, jehož dosavadní kariéra profesionálního sportovce byla úzce spjata především s mateřským Chomutovem, během úvodní sezóny svého kladenského dobrodružství k dnešnímu dni zaznamenal úctyhodných čtrnáct branek a osmnáct přesných nahrávek. Protože do konce základní části zbývá odehrát ještě další dvě utkání, může bodový příspěvek ještě navýšit.

Tomáš Plekanec

Žádné velké překvapení se nekoná. Tabulce kladenské produktivity bezprostředně před koncem základní části vládne ostřílený harcovník Tomáš Plekanec. Osmatřicetiletý hokejový útočník s bohatými zámořskými i reprezentačními zkušenostmi doposud zaznamenal třiatřicet kanadských bodů, prostřednictvím kterých žene Rytíře k vytouženému postupu. Není to přitom poprvé, kdy mateřskému klubu výrazně pomáhá odrazit se ode dna. Všichni jistě máme v živé paměti spanilou jízdu, jíž společně s legendárním Jaromírem Jágrem absolvoval během vyřazovacích bojů na konci sezóny 2018/2019. Že by se snad historie opakovala? Pokud ano, čekají Kladno opravdu divoké oslavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *