Pondělí, 29 května
Shadow

Dokonalý obrat. Fotbalisté, kteří režírovali nedělní vítězství pražské Sparty

By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

AC Sparta Praha odehrála první soutěžní utkání pod vedením nového realizačního štábu. Ačkoli během nedělního fotbalového odpoledne poměrně brzy prohrávala rozdílem dvou branek a neměla tudíž příliš optimistické vyhlídky, nakonec dosáhla senzačního obratu. Naděje olomoucké Sigmy pohřbila především trojice hráčů, kterou vám prostřednictvím následujících řádků představíme.

Florin Nita

Třiatřicetiletý rumunský kouzelník Florin Nita opětovně dokázal, proč z letenského brankoviště vystrnadil Milana Heču a nedovolil očekávané zapojení Dominika Holce. Zkušený strážce svatyně během chladného nedělního odpoledne sice dvakrát kapituloval, dalších pět střeleckých pokusů nicméně pohotově zneškodnil a za nerozhodného stavu dokonce nepropustil pokutový kop, což následný průběh utkání zcela zásadně ovlivnilo. Přestože byl odchovanec Bukurešti mnohými zatracován, momentálně zaslouženě patří k základním stavebním kamenům sparťanské sestavy. Vedení klubu učiní obrovskou chybu, pokud své současné jedničce mezi třemi tyčemi brzy nenabídne prodloužení stávajícího kontraktu. Zájemci se totiž určitě jenom pohrnou.

David Moberg Karlsson

AC Sparta Praha proti olomoucké Sigmě předvedla festival zajímavých ofenzivních akcí, přičemž většinu z nich režíroval David Moberg Karlsson. Šestadvacetiletý švédský záložník hýřil ohromnou aktivitou, nechyběl prakticky u žádné gólové příležitosti a hned dvakrát dokonce rozvlnil soupeřovu síť. Ze hry mu štěstí bohužel nepřálo, náladu si ovšem spravil úspěšnými pokutovými kopy. Domácího gólmana Aleše Mandouse poslal v obou případech na opačnou stranu, díky čemuž nejprve srovnal skóre a následně dokonal senzační obrat. Ačkoli kvalitní výkony předvádí rodák z Mariestadu napříč celou sezónou, střelecky konečně ožil až nyní.

Libor Kozák

Mezi nejlepšími muži nedělního prvoligového utkání nelze nezmínit ani ostříleného harcovníka Libora Kozáka. Jednatřicetiletý útočník na olomoucký stadion vyběhl až ve třiašedesáté minutě, kdy nahradil nepříliš viditelného Lukáše Juliše. Jestliže kovaný odchovanec opavské fotbalové školy doposud nedostával tolik prostoru, kolik by vzhledem ke svým bohatým zkušenostem zasloužil, svým nedělním výkonem dal novému realizačnímu štábu poměrně jasně najevo, že dokáže být velice platnou součástí týmu. Někdejší hráč italského Lazia nebo anglické Aston Villy se neohroženě dral do zajímavých ofenzivních příležitostí, dvakrát si dokonce vymodlil nedovolený zákrok v pokutovém území. Jak bylo řečeno výše, právě díky těmto penaltám otočila AC Sparta Praha nepříznivý vývoj zápasu a uhrála důležité tři body. Dobrá práce.

6 Comments

 • Misot

  Hlavní podíl na obratu měl Vrba, protože s ním za zády hráči věděli, že pokud nezaberou, tak vypadnou ze základní sestavy… dříve by moc chuti k obrácení stavu neměli..

 • Kraus Ladislav

  Jsem Sparťan již více,jak 60 let.Pamatuji Kvašňáka,Maška ,Vojtu,Jurkanina a další sparťanský šutery.Párkrát jsem byl u oslavy titulu a fotbal jsem i hrál.Pořád se dnes řeší trenér,ale vše je v hráčích a v jejich chuti bojovat.Když jsem viděl začátek v Olomouci,tak mi nebylo dobře.Ale ptám se již poněkolikáté,proč zkušení trenéři mění posty hráčům jež jim příliš nesedí.I laik pozná,že Dočkal není běžec,ale snaží se něco vymyslet směr do útoku a potřebuje vedle sebe běhavce,který to odmaká.Dále ve předu bouráka a také rychlonožku,aby obrana nevěděla kam dřív skočit.Když se toto podaří budeme zase železná Sparta.Nehledejme třenice a panu Vrbovi přejme,aby Sparta nám dělala zase radost.

 • Já jsem přesvědčený, že by se fotbal měl hrát pod střechou. Toto nejsou terény způsobilé na fotbal. Nerad jsem hrával i v dešti. A i diváci by tam chodili víc. Prostě plátěná stahovací střecha, dostatečně šikmá, aby po ní sníh nebo déšť sklouzl. Pod takovou střechou by bylo i tepleji a diváci by přišli.
  I peníze by na to byly. Stačilo by sebrat peníze charitám navážejícím sem uprchlíky a na střechy bude.

 • pepe

  Je to tak.Upřímně,já tam Kozáka ani pořádně neviděl,Krejčí branka z ofsaidu jnak nebyl vidět.Obrana katastrofa,brankář velmi dobrý.Sparta má hráče dobrý ale nechtějí makat takže pan Vrba jm zvedne mandle.Jenom podotýkám že nejsem fan. Sparty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *