22/04/2024

Situace v českých obchodech se podle všeho dále zhoršuje. Pokud se podíváme na počet hlášení Státní zemědělské a potravinářské inspekce, zjistíme, že takřka neuplyne den, aby se v některém z velkých obchodních řetězců, kde většina zákazníků nakupuje, neodehrálo něco skutečně špatného.

Dostali se tam škůdci

Jde především o prodej vysoce závadných potravin. Nejde přitom už jen o maso, které se sem dováží z Ukrajiny. V poslední době je velkým problémem také ovoce. Už nějakou dobu na to ostatně upozorňuje Agrární komora České republiky, podle které se obchodní řetězce chovají nepřijatelně.

České zemědělce tlačí do nepřiměřeně nízkých dodavatelských cen, aby potom plody jejich práce mohly prodávat výrazně dráže. A když náhodou na tyto podmínky nekývnou, objednají zboží klidně z druhého konce zeměkoule. Hlavně, že je levnější o pár haléřů. Kvalita? Ta nikoho nezajímá, jelikož v České republice se na ní prostě nehraje.

A potom dochází k takovým situacím jako právě teď v případě obchodního řetězce Tesco. “V balení sušených meruněk z Tesca jsme zjistili výskyt živých škůdců,” uvádí SZPI ve své zprávě. “U všech kontrolovaných balení byl na plodech patrný výskyt drobných bílých živých škůdců. Potravina zapáchala po kažení.

Tyto sušené meruňky byste opravdu konzumovat nechtěli. / Foto: Potraviny na pranýři

Pořádný průšvih

Jak inspektoři dále upozorňují, pokud potravina jeví známky kažení, nesmí se v žádném případě konzumovat. V tomto případě šlo o produkt Tesco – Meruňky vypeckované v sekci sušeného ovoce. Balení mělo 200 gramů a datum minimální trvanlivosti je do května 2024.

Čtěte také: Ihned musíte vyhodit tento čaj. Lidé ho milují, ale našly se v něm hrozné věci

Zajímavé přitom je, že prodejce ani neuvádí, kdo daný produkt vyrobil, respektive dodal, což je skutečně na pováženou. Tesco už by se mělo zamyslet nad tím, jaké produkty vlastně českým zákazníkům prodává.

Foto: Shutterstock

1 názor u článku “Do Česka se dostalo úplně prolezlé ovoce. Prodává ho velký obchodní řetězec. Nesmíte ho ale sníst, jinak bude zle

  1. Jako hned napsat o jaký řetězec se jedná….je problém ono je lepší velký…oni jsou velcí všechny 🤷😂 co napsat a neurazit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *