22/05/2024
David Beckham

"David Beckham" od Komers Real je licencován pod CC BY 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Manchester United podnikne zásadní rekonstrukci. Zůstane fantastický Cristiano Ronaldo? Budoucnost světového rekordmana komentoval legendární David Beckham.
David Beckham
David Beckham” od Komers Real je licencován pod CC BY 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Manchester United zanedlouho podnikne nevyhnutelnou personální rekonstrukci. Osobní skřínku pravděpodobně vyklidí Paul Pogba, Anthony Martial, Edinson Cavani, Jesse Lingard, Juan Mata, Nemanja Matić (stěhování už dokonce potvrdil), Aaron Wan-Bissaka a Phil Jones. Zůstane naopak fantastický Cristiano Ronaldo? Budoucnost mnohonásobného světového rekordmana komentoval vysloužilý záložník David Beckham.

Sezóna, která navzdory záviděníhodnému uspořádání mužstva, královskému rozpočtu a velkolepým očekáváním fanouškovské komunity skončila totálním propadákem. Rudí ďáblové mohou oprávněně zpytovat svědomí. Titulové šance naprosto zlikvidovaly kontroverzní výsledky, strašákem místního obecenstva nadále zůstává hrozící pohárová absence.

Budoucí manchesterský kormidelník Erik ten Hag stoprocentně uskuteční výraznou personální rekonstrukci, kabinu přitom vyklidí hned několik zkušených fotbalistů. Charakteristický sportovní trikot zanedlouho vysvlékne Nemanja Matić, totožnou cestičkou pravděpodobně vyrazí Juan Mata, Edinson Cavani, Phil Jones nebo Paul Pogba.

Zůstane naopak fantastický útočník Cristiano Ronaldo? Autora čtyřiadvaceti soutěžních branek otevřeně podpořil David Beckham. „Cristiano Ronaldo bezesporu patří mezi nejlepší fotbalisty posledních 15 let. Pro fanoušky bude nesmírně důležité, aby zůstal. Doufejme, že se tak stane. Všichni dobře víme, co pro něj Manchester United znamená,“ pronesl vysloužilý záložník během nedělního Grand Prix Miami. Rozhovor zprostředkovala populární televize Sky Sports.

„Pořád dělá to, co umí naprosto znamenitě, tedy střílet branky a tvořit. To je Cristiano. Je opravdu neuvěřitelné, co navzdory svému věku dokáže. Doufejme, že bude pokračovat a doufejme, že ještě rok nebo dva zůstane,“ pokračovala bývalá hvězda Machesteru United, Realu Madrid, Los Angeles Galaxy, Paris Saint-Germain nebo anglické fotbalové reprezentace.

Sedmačtyřicetiletý veterán závěrem ocenil trpělivost manchesterských příznivců. „Většinu fanoušků určitě těší, že se blíží konec sezóny, protože rozhodně nebyla jednoduchá. Událo se hodně vzestupů a pádů. Před pár měsíci jsem se nicméně objevil na stadionu a každé místo bylo obsazené. To znamená, že fanoušci stále věří, nadále mužstvo podporují a vždycky dorazí podpořit svůj tým, protože to je přesně to, co fanoušci United dělají.

„Není mnoho dalších týmů, které v posledních několika letech zažily podobné obtíže. Navzdory tomu však stále dokážou zaplnit tribuny. Takže to vypovídá hodně o fanoušcích a říká to hodně o tom, čemu věří,“ uzavřel David Beckham.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *