13/06/2024

"File:Cristiano Ronaldo - Dagur Brynjólfsson.jpg" by Dagur Brynjólfsson from Hafnarfjordur, Iceland is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Instagram a všeobecně sociální sítě jsou fenoménem dnešní doby. Oficiální profily světových celebrit sledují miliony lidí a proto se jejich prostřednictvím dá poměrně slušně vydělávat. Své o tom ví dokonce i nejslavnější fotbalisté v čele s Cristianem Ronaldem. Ten aktuálně vévodí všem statistikám a jeden jeho příspěvek se pyšní hodnotou 23 milionů korun. Jak si vedou ostatní? Sestavili jsme pro vás TOP5.

5. místo – Zlatan Ibrahimovič

Švédský útočník, jenž v minulosti působil například v Ajaxu Amsterdam, Juventusu Turín, Interu Milán, Barceloně, AC Milán či Manchesteru United, se v roce 2018 přesunul do zámořské MLS. V barvách Los Angeles Galaxy pálí jednu branku za druhou a stejně tak produktivní je i na Instagramu, kde v loňském roce vydělal více než 94 milionů korun.

4. místo – Neymar

Brazilský kanárek je neustále středem pozornosti. V létě toužil odejít do Barcelony, vedení PSG ale s katalánským klubem nakonec nenašlo společnou řeč. V Paříži se stal nenáviděným mužem číslo jedna a nic na to nemění ani fakt, že forma, v níž se aktuálně nachází, je více než uspokojivá.

Bulvární plátky mu v pravidelných intervalech věnují prostor na předních stranách a proto samozřejmě roste i jeho fandovská základna na sociálních sítích. Jeho účet na Instagramu, který v minulém roce vydělal 174 milionů korun, sleduje téměř 128 milionů uživatelů.

3. místo – David Beckham

Třetí příčku opanuje David Beckham, ačkoli jako jediný muž z našeho seznamu již aktivně nehraje. Jeho značka ovšem žije dál i po šesti letech od ukončení profesionální kariéry. Potvrzují to i výdělky na Instagramu, které v roce 2018 dosáhly až na číslo 255 milionů korun. S tím už se v “důchodu” dá žít, co říkáte?

2. místo – Lionel Messi

Lionel Messi toho v právě probíhajícím ročníku zatím mnoho neodehrál, většinu času strávil na listině zdravotně nezpůsobilých. Když se ale objevil na hřišti, byl to zase ten starý známý matador, který během své bohaté sportovní cesty překonal řadu významných rekordů.

Ačkoli je Messi podle mnohých odborníků absolutně nejlepším fotbalistou světa, na Instagramu vydělává jen zhruba polovinu toho, co je věčný rival Cristiano Ronaldo. Vloni si například přišel na 544 milionů korun.

1. místo – Cristiano Ronaldo

Portugalský kouzelník Cristiano Ronaldo vlastní nejsledovanější instagramový účet na světě, který k dnešnímu dni sleduje více než 186 milionů uživatelů. Hvězda Juventusu Turín si je moc dobře vědoma své ceny a proto si za jednu spolupráci účtuje bezmála 23 milionů korun. Minulý rok sdílel celkem 49 sponzorovaných příspěvků, což znamená, že jen na Instagramu si vydělal 1,127 miliardy korun.

Když k tomu připočteme ještě snový plat 30 milionů eur ročně, jehož se mu dostává ve Staré dámě… No, hlady Ronaldo trpět rozhodně nebude.

Zdroj: Bussines Insider