25/05/2024

Česká televize hospodaří s obrovským rozpočtem, který dosahuje sedmi miliard korun. Prakticky celý sestává z koncesionářských poplatků, které musí televizi posílat každý, kdo má doma televizní přijímač a je úplně jedno, zda se na ČT kouká, nebo nikoliv.

Peněz mají dost, ale chtějí víc

Soukromé televizní stanice právem upozorňují na to, že rozpočet veřejnoprávní televize je příliš vysoký a že mu nedokáží konkurovat. Přestože totiž celoročně vysílají kvanta dobře placené reklamy, jejich příjmy jsou nižší. Musí však na jednom trhu konkurovat právě České televizi, která často zbytečně přeplácí tvůrce a svým zaměstnancům dává nesmyslně vysoké odměny.

A navzdory tomu všemu teď z České televize zní, že s těmito prostředky už prostě nevyjde a je nutné navýšit koncesionářské poplatky. A to se skutečně stane. Ze současných 135 Kč mají vyrůst na 160 Kč, přičemž se budou pravděpodobně dále navyšovat.

Popravdě už toho mám plné zuby. Platím jim třicet let a co jsem za to dostal? Když si pustím jakýkoliv zpravodajský pořad, musím ho po chvíli vypnout, protože tam vždy straní jen jedné straně. Vždyť už je to do očí bijící,” říká pan Jaroslav ze Znojma. Vadí mu především moderátoři, kteří se snaží tlačit své názory, mezi které řadí například Noru Fridrichovou nebo Václava Moravce. “Ti už si dělají vyloženě, co chtějí.

Foto: Shutterstock

Jedna možnost tu existuje

Pan Jaroslav se tedy začal pídit po tom, jak docílit toho, aby za televizi platit nemusel, když se na ní nechce dívat. Nedávalo mu to ostatně žádný smysl, obzvlášť když s ní tak vehementně nesouhlasí. “Na internetu jsem našel formulář, kterým se z placení koncesionářských poplatků vyvážete,” říká nespokojený divák.

Čtěte také: Česká televize vyběhla s diváky. Ti nevěřili vlastním očím, co jim provedla

Takový formulář na webu České televize skutečně je, ovšem není to tak, že v něm pouze oznámíte, že už poplatky platit nechcete. Ve skutečnosti jde o čestné prohlášení, ve kterém deklarujete, že nevlastníte televizní přijímač. Potom poplatky opravdu hradit nemusíte. Je ovšem třeba mít na paměti, že jde o závazné prohlášení, které byste měli činit podle pravdy. Podle všeho nicméně přibývá lidí, kteří to risknou a prohlášení zašlou, přestože televizi doma stále mají. V takovém případě ale musí počítat s pokutou a doměřením poplatků. Česká televize toto vymáhá poměrně tvrdě.

Foto: Shutterstock

23 názorů u článku “Lidem už se nechce platit za Českou televizi. Je to ale vůbec možné?

 1. Také nesouhlasím s placením poplatků aby poté ČT platila za nesmyslné seriály atd. Asi by mi to tolik nevadilo kdyby už i na ČT nebyla za každým pořadem reklama. Bohužel i na ČT2 kde je občas ještě sledovatelný program. Na zpravodajství které je tendenční a neobjektivní se už dva roky nedívám. Osobně bych poplatky zrušil jelikož ČT neplní svojí funkci a nechápu proč to mám platit že své kapsy…

 2. ČT je zlodějna. Mohli by si postavit hotel a začít vybírat poplatek od vlastníků aut a a zdůvodnit to tim, že můžou přijet.

 3. Jsem starší důchodkyně. Také nesouhlasím s placením koncesionářských poplatků . Nedívám se na ni, ni nevím, jestli je ČT 1 nebo ČT 2, prostě nesleduji ji. Roční rozpočet 7 miliard jim nestačí ? Proč musí mít ředitel ještě skoro o 50 tisíc víc, než měl minulý? S odměnou si přijde na 5.5 milionů kč ročně , a to podle jeho vyjádření není adekvátní. Jiní mají i 15 milionů. A zaměstnanci mají také vysoké platy – 48.800 kč a 2 x ročně odměny po 10.000 kč.
  P.Moravec prý má za vysílací čas 147.000 Kč. Za co ?
  Nemíním dotovat jejich platy. Televizní přijímač mám, ale na sledování jiných programů, které mě zajímají. Spravedlivé by bylo, ať si ČT programy zakóduje a platí si je jen ten, kdo ČT sleduje. Jinak v tom vidím nezákonnost, platit za něco, co jsem si neobjednal a na co se nedívám.

 4. Souhlasím s tím že se na ČT 1 nedá koukat, měla by to být veřejně právní stanice která není manipulována zrovna vedoucí garniturou . Měla by informoval o pravdivých událostech a ne je obracet podle svých potřeb. Diskuzní pořady jsou k smíchu,když moderátor viditelně posouvá odpovědi jiným směrem nebo vezme odpovídajícímu slovo anebo ho ani nenechá domluvit. Práce redaktorů není novinařina jaká by měla být nezávislá, přímá, pravdivá, nestranná. Mít tu možnost zablokuji tyto manipulovatelné televizní kanály a přestanu platit poplatky.Silně přemýšlím o podání stížnosti ale vedení Vaší televize by to stejně smetlo pod stůl.

 5. Je zcela logické, že se poplatky po letech zvyšují, inflace je mnohem vyšší než zvýšení. Platí se směšná částka, pak má ČT problém koupit sportovní přenosy např.fotbalu a hokeje , na které jsme byli zvyklí. Placenou kabelovou TV si pořizovat za několik set měsíčně nehodlám!

 6. Placení TV poplatků je legální zlodějna podporována státem. TV mám proto abych se koukal na své DVD… V dnešní Digital era přece není problém si ČT zablokovat a nemusím jim nic platit

 7. ČT v současné podobě bohužel funguje jako detašované pracoviště bruselské propagandistické centrály.

 8. To abych šel zaplatit dálniční známku! Po dálnici sice nejezdím, ale auto mám!🤦🤣

 9. Koncesionářské poplatky se zaváděli z důvodu toho,že státní rozhlas a televize neměli žádný jiný příjem. Poplatky jsou v pořádku za předpokladu a tím to bylo odůvodněno, proč se má platít, že nebude na veřejnoprávní TV a RZ komerční reklama. Jak můžete všichni vidět a slyšet komerční reklama běží jak v RZ tak TV. Občane (osličku) otřes se!!! Tak funguje tento stát.

 10. Toto prohlášení že televizi nevlastním hodlám udělat taky. Kdo by to kontroloval ?

 11. ČT tvrdí že vybírá poplatky aby se vyhnulo reklamám, nicméně X sponzorů pořadů před jeho samotným začátkem je co? Taky reklama

 12. Chci brát dávky za 15 dětí….Vy jich mate tolik ? Ne ,ale mám přístroj

 13. Ať mi při dnešních technologiích nikdo neříká že nelze zcela zablokovat příjem ČT, kdo nechce příjem ČT nechá si ho bloknout a je to. Tohle je vynucování , aby lidé museli sledovat ty jejich přiblblé nesmyslné pořady.

 14. Konsolidační balíček ??? Poplatek za televizi, když ji doma nemám a u mne doma neexistuje ? Je to dost podobné daň za barak – nemovitost, která neexistuje. Stačí, že si ji nějaký úředník nebo úřad vymyslí a napíšou v katastru, že existuje a taky platíš a nikoho to nezajímá neexistuje.

  Konsolidační balíček, daň z nemovitých věcí , za barák se platí podle údajů napsaných úředníkem v evidenci katastrálním úřadem, bez ohledu na skutečný stav, že neexistuje.

  To je zákon, bez ohledu na skutečný stav . Debilita nebo fašos !

 15. České televizi už nedám ani korunu.
  Češi našli způsob, jak vyzrát na ČT a neplatit koncesionářské poplatky.
  ……………………………………………………………………………………………..

  Ani floka těm Politickým Šmejdům .

  Svoje vysílání si zablokujte a autorizujte jen přístupovou kartou,
  tak jako to mají v Polsku, Maďarsku, nebo na Skylinku .

  Nikdo o vás nestojí, Ne.na.žra.nci ČT .

  Televize je ve zběrném dvoře .

  Vystačím jen s Monitorem, HDD, svými filmy .

 16. Už asi 25let nesleduji ČT a platím ?proč mám platit at se osamostatní a dělá to jak ostatní televize a bude klid,

 17. Koncesionářské poplatky platí občan proto, aby se mohl demokraticky vyjádřit k obsahu, který sleduje v TV. Pokud je neplatí, nemá právo se vyjadřovat a může pouze konzumovat to, co je mu předkládáno. Buďte tedy rádi, že můžete platit a prndat k obsahu. Jakmile vám seberou i tohle, budete moci pouze čumět. Můj mail klidně zveřejněte, na internetovou agresivitu Čechů jsem dostatečně zvyklý.

 18. Co se týče blokování ČT a jejího vysílání, toho se čestné prohlášení netýká. Týká se občanů, kteří nemají anténu nebo tuner, který přijímá vysílání ČT. Zablokovat si program umí každý lojza. Stejně tak je velmi jednoduché změřit a prokázat příjem vysílacího signálu kdekoliv a komukoliv. Zaplatíte vždycky, buďto pravidelnou platbou nebo pokutami.

 19. ČTV je žrout, který si nevidí do puse!!! Je třeba se spojit a všichni odhlásit poplatky pro Č TV!!!!

 20. Televizi nevlastní naše rodina od stávky v ČT , kdy si tato organizace v té době vzala jako rukojmí i nejmenší diváky a pouštěla jim zrnění nebo producírování Rumla v pytli. Jak zábavné, že ? Po této kvalitní produkci ČT jsem televizi odnesl do popelnice a odhlásil se od cti být koncesionářem této organizace

 21. Souhlasim se vsemi co nesouhlasi s poplatky.Proc mam platit za neco co nevyuzivam.CT je spolek nenazrancu a zlodeju.Urcite neni problem CT zablokovat a kdo se chce divat na ty ubohe porady,at plati.Dnes je takove mnozstvi dvd a budu se divat na co chci a ne poslouchat ty blaboly na CT

 22. ČT -Antibabiš a jiné nesmysly…Nesledují a proč musím platit ???

 23. Na ČT se dívám jenom na Všechnopárty.letos jsem byla v šoku že vůbec nevysílala nejdůležitější zápasy extraligy . Jedině šťastlivci co máme YouTube jsme se mohli dívat živě i když s komentářem celé rodiny,někdy nevhodným,ale díky jemu.
  Zrušte zbytečné poplatky a dejte nam moznost si tv zablokovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *