02/03/2024

Od 26. ledna 2024 Česká spořitelna vstupuje s novou strategií úročení spořicích účtů. Změny se dotknou jak základního úroku, tak bonusů pro klienty, kteří aktivně využívají služby digitálního bankovnictví George. Tento krok banky přichází v době, kdy se očekává snižování základních sazeb ČNB, což bude mít dopad na úrokové sazby v celém bankovním sektoru.

Co se mění v úročení?

Původně klienti s Plus účtem získávali základní úrok 4 % ročně, skládající se ze základní sazby 1,5 % a bonusu 2,5 %. Nyní, Česká spořitelna uvádí, že základní úrok klesne na 3 %, s možností zvýšení prostřednictvím „marketingové akce“. Výši úroku ovlivní i využívání digitálního bankovnictví George.

Využití digitálního bankovnictví jako klíč k vyšším úrokům

Klienti, kteří kromě Plus účtu aktivně využívají George, mohou dosáhnout úroku až 4,8 %. Banka zavádí „individuální bonusovou sazbu“ závislou na finančním zdraví klienta. Základní úrok 3 % lze tedy navýšit až o 1,8 %.

Maximální úrok pro investující klienty

Klienti, kteří pravidelně investují do podílových fondů České spořitelny minimálně 300 Kč měsíčně, si udrží úrok 5 %. Tato skupina zákazníků, jejíž počet přesahuje 600 tisíc, tak může využít 3% základní úrok a 2% bonus.

Jaké jsou podmínky pro ostatní klienty?

Pro klienty bez Plus účtu, jako jsou účty Standard, zůstává úrok na spořicím účtu na úrovni 0,2 %. Změny se dotýkají pouze těch, kteří využívají vylepšené služby a produkty banky.

Foto: Shutterstock

Konkurence na trhu spořicích účtů

Srovnání s konkurencí odhaluje Trinity Bank s nabídkou “Skvělý účet” a úrokovou sazbou 6,28 % pro vklady do 250 tisíc Kč. Max banka nabízí nejvyšší úrok 6,01 % bez dalších podmínek.

Strategie České spořitelny a její důvody

Podle Filipa Hrubého, mluvčího České spořitelny, nová strategie motivuje klienty ke zvyšování finančního zdraví. Zaměřuje se na využívání investičních produktů a digitálního bankovnictví George. Hodnocení finančního zdraví závisí na několika parametrech, jako je velikost finanční rezervy či míra předlužení klienta.

Co to znamená pro klienty?

Změny v úročení od České spořitelny přinášejí nové možnosti pro klienty, kteří chtějí maximalizovat výnos ze svých spořicích účtů. Aktivní využívání digitálních služeb a investičních produktů se stává klíčovým prvkem pro dosažení vyšších úroků.

Foto: Shutterstock, zdroj: CSAS

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x