Pátek, 9 června
Shadow

Česká reprezentace změnila tvář. Generál Šilhavý povolal několik absolutních zelenáčů

„File:Jaroslav Šilhavý, Czech Rp.-Montenegro EURO 2020 QR 10-06-2019 (2).jpg“ by Tadeáš Bednarz is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Česká fotbalová reprezentace momentálně zažívá nekontrolovatelnou personální divočinu. Šilhavého původní nominace se totálně rozsypala, kombinace zdravotních obtíží a barbarského přestupového rokování způsobila chaos astronomických rozměrů. Děravý kádr vyplnila skupinka absolutních nováčků. Čerstvé internacionální debutanty si společně rozebereme.

Jindřich Staněk

Staňkova dodatečná nominace mnohé zaskočila. Talentovaného plzeňského brankáře donedávna sužovaly vleklé zdravotní komplikace, během nedělního odpoledne absolvoval neúspěšný podzimní debut (viktoriány senzačně pokořil hradecký nováček). Navzdory minimální vytíženosti bude pětadvacetiletý strakonický rodák zanedlouho oblékat reprezentační trikot. Dostane příležitost zazářit?

Milan Havel

Vysoké množství zdravotních omluvenek dává prostor improvizaci. Defenzivní úkoly možná nakrátko převezme sedmadvacetiletý plzeňský zadák Milan Havel, který doposud hrával výhradně za mládežnické reprezentace. Benešovský rodák obvykle brousí pravou stranu hřiště, dokáže nicméně zaskočit i nalevo. Totožné univerzální dovednosti aktuálně hlásí několik účastníků reprezentačního srazu. Bořilova a Kadeřábkova nepřítomnost zkrátka otevírá brány nováčkům.

Filip Kaša

Debutové reprezentační vystoupení může odehrát hned několik plzeňských fotbalistů. Mezi horkými kandidáty trpělivě vyčkává například sedmadvacetiletý stoper Filip Kaša. Zarputilý baníkovský odchovanec byl dlouhé roky klíčovým elementem žilinské sestavy. Úspěšné partnerství zhatilo nenadálé vzedmutí koronavirové epidemie. Tradiční slovenský celek propustil většinu hráčů a následně vyhlásil likvidaci. Šikovný obránce se bleskurychle nasoukal do typického viktoriánského dresu. Zpočátku nenacházel dostatečné uplatnění, momentálně už válčí pravidelně.

Tomáš Wiesner

Pohádkovou sportovní evoluci zaznamenal čtyřiadvacetiletý fotbalový univerzál Tomáš Wiesner. Letenský odchovanec neuvěřitelně zaostával. Každoročně vzdoroval protivným zdravotním obtížím, čímž dokonale zazdil všechny perspektivní momenty. Klíčový okamžik nadešel začátkem letošního roku, bývalý mládežnický reprezentant zaslouženě pronikl do sparťanského kádru. Individuální vystoupení dekoroval kvalitní hrou, pěti soutěžními brankami a osmi gólovými asistencemi. Famózně zvládá také podzimní část sezóny 2021/2022. Sehrál všechna dosavadní utkání, což trenér Šilhavý ocenil dodatečnou nominací.

Michal Sáček

Jaroslav Šilhavý vyhověl četným fanouškovským požadavkům. Reprezentačního ovzduší se nadýchá také čtyřiadvacetiletý fotbalový univerzál Michal Sáček, který zastoupil slávistického obránce Davida Zimu. Letenský odchovanec s adekvátní kopací technikou a záviděníhodnou rychlostí dlouhodobě podává sympatické individuální výkony. Premiérovou reprezentační nominaci obdržel koncem roku 2020, utkání proti favorizovaným Skotům nicméně sledoval z lavičky náhradníků. Doufejme, že tentokrát šanci promění.

10 Comments

 • Kolda

  Dobrý den,
  po této nominaci jsem se rozhodl vám napsat svůj názor.Pan Šilhavý nemá o dění v dnešním fotbale přehled.A nebo podporuje názory skautů ,kteří potřebují „své“ hráče zviditelnit. Je to ostuda!!!!!

 • Pavel

  Dobrý den,není potřeba něco dodat,p.Kolda to popsal trefně,přesně,jak to u nás chodí,opavdu ostuda.proto taky vypadá naše Kaprliga,jak vypadá,nic se nezměnilo.

 • Anonym

  no . odsuzujme , až po nějakém vyhoření . a ne před zahájením kvalifikace . to samé bylo před zahájením ME . a potom se každý předháněl ve chvalozpěvech . . . . . .

 • Stana

  Šilhavý a nominace tak k tomu je škoda každého slušného slova.Ten pán neví co dělá

 • Stenly

  Nevím co to zase Šilhavý předvádí??? Ty samé blbosti předváděl před ME, tudíž jak píšou kolegové výše, nemá vůbec přehled o českém fotbale. Kdo ho tam drží zůstává, otázkou..

 • Milan

  Jak mám Jardu rád ta nevím co s o tom mám myslet. Ale jména, která tam vidím to je fakt to nejlepší co máme?
  Tecl?

 • Zdeněk

  to už nemáme v lize horší hráče než je Tecl, který netrefí bránu i když je prázdná, Staněk po jednom odchytaném zápase do reprezentace no to je tedy fofr, takových brankařů a lepších je v lize minimálně dalších 5, je vidět, že do nominace asi mluví někdo jiný, ještě, že ten Kolář je zraněný s Bořilem, protože to už by byla ostuda, aby tito dva byli v reprezentaci, to by bylo už vidět jasné tlačení od luftjardy, aby měli reprezentační starty kvůli případnému prodeji, no holt kvalita jde stranou, zájmy některých ne, Brabec v nominaci a nemá jisté místo v základu Plzně, teď tedy odešel do Aris Soluň, tak uvidíme, povolán Jemelka, který se nechytil ani v průměrném Leuvenu, kam dal Šilhavý oči, nebo ho někdo řídí, kdo má jiné zájmy, než kvalitní reprezentaci.

 • Jaroslav

  Je hezké , že dostávají prostor i jiný hráči, ale dejme ruku na srdce. Jsou tyto hráči stabilní ve své formě, aby mohli reprezentovat Česko?
  Ať se jedná o přátelák, ale koeficient se započítává i s těchto utkání.
  Potom se nemůžeme divit, že ČR je někde na 18.místě. Potom taky se rozhoduje o počtu týmech v pohárech. Ale to je asi putna.

 • Karga

  Desny jediny co mu schvaluji je sáček(dobra forma) a wiesner(perspektiva), stánek jako dvojka dejme tomu, ale jinak tohle nechapu, vzdyt to jsou tak beckovy hrací, meli by co delat se prosadit v reprezentaci Faerských ostrovů..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *