23/04/2024

Naprosto nečekaný krok udělala jedna z českých bank. Rozhodla se jít totiž proti trendu a nabírat klienty za cenu toho, že jí to bude něco stát. Střadatelům v České republice se to nadmíru hodí, jelikož ostatní banky jdou do jedné opačným směrem a úroky na spořicích účtech poměrně rychle snižují.

Jde proti směru ČNB

Ono se není čemu divit. Česká národní banka totiž již započala s dlouho očekávaným snižováním centrální úrokové sazby, která se propadla z dlouhodobých 7 % už na 6,25 %. Na dalších zasedáních Rady ČNB se přitom čeká další snižování, a to zřejmě po rychlých půlprocentních krocích.

Zatímco když se úrokové sazby zvyšují, banky obvykle otálejí a činí tak s velkým zpožděním, když se úroky snižují, činí tak velmi ochotně a klidně i napřed. Přesně to teď vidíme u Komerční banky, České spořitelny, ČSOB, ale třeba i oblíbené Max Banky. Tady lze dobře použít analogii s pohonnými hmotami. Když cena ropy roste, pumpaři zdražují klidně i staré zásoby. Když cena klesá, účtují vyšší částky co nejdéle to jde.

Proto je krok Trinity Bank skutečně ojedinělý. Tato banka totiž od 6. března 2024 zvýšila úrok na svém oblíbeném spořicím účtu. Pakliže se vejdete do částky 250 tisíc korun, potom si sáhnete na úrok 6,3 % ročně. Ten vám dnes už nikdo nedá.

Foto: Shutterstock

Je tu jednoduchá podmínka

Nutno říct, že toto nízko položené pásmo se často používá na marketingové akce a je tak tomu i v tomto případě. Na druhé straně, druhé pásmo, které jde od čtvrtmilionu do 10 milionů korun, a obsáhne tedy už vklady drtivé většiny lidí, nabízí rovněž bezkonkurenčně vysoký úrok 6,08 % p.a. Kdo by si snad chtěl uložit ještě více, bude se muset spokojit už jen se sazbou lehce nad čtyřmi procenty, jak vyplývá ze sazebníku produktu, který se jmenuje Jarní skvělý účet.

Čtěte také: Velká česká banka má problém. Hrozí jí odstřižení od systému, klienti už odcházejí

Pro srovnání: Max Banka vám nabídne úrok ve výši 5,7 % a třeba Česká spořitelna v základu 3 %, přičemž se lze s různými bonusy dostat až na 4,8 %. V případě Trinity Bank ale není třeba plnit žádné podmínky s výjimkou jediné. A to té, že je třeba si založit nový spořicí účet. Lze to ale i v případě, že jste již stávajícími klienty.

Foto: Shutterstock

1 názor u článku “Česká banka razantně zvedla úrok na spořicím účtu. Kdo tam nedá peníze, prodělá. Jinde je to bída

  1. Ještě je tam jedna podminka: nesmíte už ty peníze mít na jiném účtě u Trinity bank. Tam kde byl úrok 5,68% do 500 000 Kč snížili hranici na 250 000 Kč a nad tuto hranici úrok pouze asi 4%. Když chcete peníze převést na účet o který je článek, není to novy vklad a nedostanete tam úrok 6,3% ani 6,08%. Obecně jsem s touto bankou spokojen, ale tady je vidět, že nových klientů si váží více než stávajících.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *