23/04/2024

Autor: Reto Stauffer, www.hopp-schwiiz.ch – Vlastní dílo, CC BY-SA 2.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1376653 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Opětovné spojení s mateřským klubem nepřežilo ani týden. Brazilský útočník Robinho dostal padáka kvůli kauze údajného znásilnění. Třešničkou na dortu budiž hrozba devítiletého odnětí svobody.
Autor: Reto Stauffer – Vlastní dílo, CC BY-SA 2.0 de, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Opětovná spolupráce s mateřským Santosem nepřežila ani jeden jediný týden. Brazilský fotbalový útočník Robinho dostal padáka kvůli kauze údajného znásilnění dívky, jehož se měl dopustit roku 2013 během návštěvy nejmenované italské diskotéky. Ačkoli dostal svolení pokračovat v kariéře profesionálního sportovce, tíha soudního sporu mu zavřela brány i k tomu poslednímu záchytnému bodu, který připadal v úvahu. Pomyslnou třešničkou na dortu zmaru budiž reálná hrozba devítiletého odnětí svobody.

Soudní spor populárního fotbalisty se vleče dlouhých sedm let

Návrat do mateřského prostředí zanechal nepředstavitelnou hořkost v ústech. Brazilský fotbalový klub Santos se překvapivě rozloučil se svým hvězdným odchovancem Robinhem, jehož přitom zpátky pod svá křídla přijal teprve začátkem letošního října. Čím to, že obnovená spolupráce nepřečkala ani měsíc? Svou si údajně prosadil jeden z hlavních klubových sponzorů, který se obával finančních následků hráčovy pošramocené pověsti.

Možná si pamatuje, že útočník před sedmi lety čelil obvinění ze znásilnění mladé Albánky. Nechutného činu se měl údajně dopustit při návštěvě italské diskotéky. Přestože fotbalista dlouhodobě popírá vinu, roku 2017 vyfasoval trest v podobě odnětí svobody na devět let. Šestatřicetiletá sportovní celebrita se skrze právnický tým okamžitě odvolala, nyní ji čeká obhajoba.

Robinho mířil ke hvězdám, šokující obvinění mu ale zlomilo vaz

Fotbalovým umem výrazně převyšoval drtivou většinu svých vrstevníků a z úst předních sportovních odborníků se řinuly věštby o skvělé kariéře, které se minimálně v prvopočátcích skutečně potvrdily. Brazilec Robinho velice brzy opustil mateřský Santos, načež zamířil do opravdu prestižní společnosti. Talentovaného mladíka si jako dravou posilu ofenzivní sekce vyhlédl slavný Real Madrid. Klubovou pokladnu přestup ochudil o úctyhodných 24 milionů eur. Na nové adrese vycházející hvězda představila znamenitě, úvodní sezónu okořenila osmi brankami a obdobně si počínala také v následujících dvou ročnících.

Kvalitními výkony upoutaly pozornost předních anglických celků, zájem údajně projevila například londýnská Chelsea či konkurenční Liverpool. S nabídkou však nakonec uspělo vedení Manchesteru City FC, které si po čas jedné společné sezóny tetelilo blahem. Prvotní nadšení však velmi rychle vystřídala frustrace. Fotbalista náhle propadl střelecké impotenci, následkem které vyklidil pole a nakonec nepohrdl návratem do rodné země. Ani v barvách Santosu se nicméně dlouho neohřál, velikáni jako AC Milán se totiž jednoduše neodmítají. Tamní Serie A ležela šikovnému Brazilcovi u nohou. Jeho slavné jméno však nevratně poškodila výše zmíněná sexuální kauza. Od té doby už Robinho kopal pouze čínskou nebo tureckou nejvyšší soutěž.

Zdroj: ESPN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *