15/09/2024

"File:Arsène Wenger (20064534156).jpg" by Jason Clogg is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Bouře sílí. Fanoušci Arsenalu volají po bezpodmínečné kapitulaci současného majitele. Převzetí moci plánuje švédský miliardář podporovaný klubovými legendami. Pomocnou ruku nabízí také Arsène Wenger.
“File:Arsène Wenger (20064534156).jpg” by Jason Clogg is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Bouře sílí. Arsenal FC si zapojením do uzavřené fotbalové soutěže mocných, která okamžitě zkrachovala, zadělal na obrovské problémy. Zatímco neutuchající fanouškovské demonstrace požadují bezpodmínečnou kapitulaci současného majitele klubu, v pozadí momentálně vzniká zvučná aliance potenciálních následníku. Režisérské křeslo obsadil populární švédský miliardář Daniel Ek. Herecký trojúhelník tvoří živoucí legendy Thierry Henry, Patrick Vieira a Dennis Bergkamp. Pomocnou ruku nyní nabízí také zkušený francouzský trenér Arsène Wenger.

Přestože tlak veřejnosti roste, současný majitel Arsenalu zatím odolává

Evropská superliga mocných vyvolala masivní protesty napříč fanouškovským spektrem. Jednota zakládajících členů postupně slábla, megalomanský projekt nakonec definitivně ztroskotal. Přestože drtivá většina klubů zanedlouho uveřejnila srdceryvná omluvná prohlášení, demonstrace v některých oblastech starého kontinentu nadále přetrvávají. Příkladem za všechny budiž londýnský Emirates Stadium, který je svědkem systematického pokusu o sesazení současného majitele.

Zatímco třiasedmdesátiletý americký miliardář Stan Kroenke veřejně prohlašuje, že je Arsenalu bezmezně oddaný a žádnou potenciální nabídku nehodlá akceptovat, v pozadí momentálně vzniká aliance spřádající plány na převzetí moci. Ústřední postavou iniciativy budiž švédský podnikatel Daniel Ek (pozn.: spoluzakladatel Spotify), kterému sekundují fotbalové legendy. K záchraně tradičního metropolitního klubu touží přispět Thierry Henry, Patrick Vieira a Dennis Bergkamp.

Pomocnou ruku prostřednictvím televizní sítě beIN SPORTS nabídl také jednasedmdesátiletý francouzský lodivod Arsène Wenger, který Kanonýrům obětoval významnou část své úspěšné trenérské kariéry. „Kluby provozují buďto někdejší hráči nebo bohatí investoři. Mě osobně se líbí myšlenka, že Arsenal řídí bývalí fotbalisté. Pokud mohu jakýmkoli způsobem pomoci, udělám to.“

Arsène Wenger připomněl největší úspěchy své tvrdé práce

Přestože trenérské žezlo předával v situaci, kdy se mužstvu dlouhodobě nedařilo, nikdo mu nemůže odepřít úspěchy, kterých napříč dvaadvaceti roky dosáhl. Arsène Wenger během výše zmíněného rozhovoru připomněl důvody, proč ho fanoušci oprávněně řadí mezi klubové legendy. „Arsenal jsem vždycky stavěl na první místo. Obětoval jsem mu nejlepšího roky svého života a profesionální kariéry. Klub mohl zásluhou mé práce zaplatit nový stadion, aniž by si přitom musel půjčovat peníze,“ připomněl štrasburský rodák, že se Arsenal pod jeho manažerskou taktovkou řadil mezi hrstku finančně stabilních fotbalových celků. „Ano, byl jsem kritizován. To k veřejné práci patří. Vždycky jsem se ale snažil dělat to, co bylo dobré pro klub. Také jsem udělal chyby, to samozřejmě nepopírám.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *