27/05/2024
Eden Hazard

"File:Eden Hazard - Эден Азар (22164222410).jpg" od Aleksandr Osipov je licencován pod CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Letní přestupové období slibuje nesmírně atraktivní podívanou. Divoké spekulace naposledy rozvířil Eden Hazard, kterému údajně nadbíhá londýnský Arsenal.
Eden Hazard
File:Eden Hazard – Эден Азар (22164222410).jpg” od Aleksandr Osipov je licencován pod CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Letní přestupové období slibuje velice atraktivní podívanou. Spekulace vyvolává budoucnost Lionela Messiho, Neymara, Erlinga Haalanda nebo Kyliana Mbappého. Hvězdnou skupinku naposledy doplnil Eden Hazard, o kterého se údajně zajímá londýnský Arsenal. Novinku čtenářům zprostředkoval francouzský server Foot Mercato.

Eden Hazard v útlumu. Pomůže fotbalistovi změna prostředí?

Eden Hazard přicházel do Realu Madrid s velkou pompou. Měl to být právě on, kdo plnohodnotně nahradí Cristiana Ronalda a zároveň bude efektivně zakončovat ofenzivní výpady španělského mužstva. Klubové vedení společně s fanoušky živilo nemalá očekávání.

Realita? Belgický reprezentant prozatím zůstává daleko za všeobecnými předpoklady. Formu evidentně zapomněl v útrobách londýnské Chelsea, často ho navíc limitovala vleklá zranění. Pokud do zápasů přeci jen nastoupil, ani zdaleka nepřipomínal fotbalistu, kterého všichni dobře známe z minulého angažmá.

Hazard zkrátka a jednoduše nemůže být spokojený ani se svou zápasovou minutáží, ani se svou herní výkonností. Zahraniční tisk momentálně předpokládá, že se kariéru pokusí restartovat v barvách nového týmu. Podle kuloárních informací může znovu skončit na Britských ostrovech. Namísto opětovného spojení s bývalým chlebodárcem ale zaznívá možnost posílení tradičního městského rivala.

Návrat do Premier League? Útočníka nahání londýnský Arsenal

Kde jednatřicetiletý fotbalista nakonec zakotví? Poměrně realisticky vyhlíží návrat do Premier League. Renomovaní zahraniční novináři donedávna předpovídali obnovenou kooperaci s milovanou Chelsea, slavný velkoklub nicméně paralyzovaly dopady ruské invaze. Vzhledem k současnému rozpoložení hvězdného útočníka zároveň není jisté, zda by ostrovní celek přestupovou nabídku skutečně zvažoval. V úvahu by připadalo maximálně dočasné hostování.

Slibně naopak vypadá potenciální dohoda s konkurenčním Arsenalem. Klubové vedení už podle informací francouzského serveru Foot Mercato uskutečnilo prvotní krůčky, hodnotnou posilu chce získat během nadcházejícího léta. Eden Hazard by se tak mohl zanedlouho vrátit do soutěže, kde prožil nejúžasnější roky své dosavadní kariéry.

Londýnský nápadník rozehrál parádní sezónu. Aktuálně brázdí příčky, které mu zaručují účast v Lize mistrů. Kombinace pravidelné vytíženosti, titulových ambicí a pohárové účasti zní opravdu lákavě. Otázkou nicméně zůstává, zda bude Hazard ochotný přestoupit zrovinka k tradičnímu městskému rivalovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *