03/12/2023
Tammy Abraham

"File:07 Tammy Abraham, Samuel Clucas & Tom Carroll IMG 3742 (26289167259).jpg" od Ronnie Macdonald je licencován pod CC BY 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Absolvoval mimořádnou sezónu a zájemce může přehazovat vidlemi. Tammy Abraham však čtenářům deníku Corriere dello Sport prozradil, že rozhodně nikam nespěchá.
Tammy Abraham
File:07 Tammy Abraham, Samuel Clucas & Tom Carroll IMG 3742 (26289167259).jpg” od
Ronnie Macdonald
je licencován pod CC BY 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Absolvoval mimořádně povedenou sezónu ověnčenou důležitými brankami, historicky prvním titulem šampiona Evropské konferenční ligy UEFA a bezmála stoprocentní zápasovou vytížeností. Tammy Abraham v barvách AS Řím parádně nastartoval fotbalovou kariéru, věhlasné nápadníky (převážně z Britských ostrovů) tak může zaslouženě přehazovat vidlemi. Čtenářům věhlasného internetového deníku Corriere dello Sport nicméně prozradil, že zpátky domů rozhodně nespěchá.

Tammy Abraham dokázal plnohodnotně zužitkovat obrovský potenciál. Čtyřiadvacetiletému zakončovateli se náramně vydařila minulá fotbalová sezóna 2021/2022, kterou okořenil sedmadvaceti brankami, pěti finálními asistencemi a historicky prvním titulem šampiona Evropské konferenční ligy UEFA.

Kombinace těchto skutečností zákonitě upoutala pozornost věhlasných nápadníků. Důležitou součástku AS Řím během letošního transferového období lanařili kupříkladu představitelé mateřské Chelsea, Arsenalu nebo Manchesteru United. Cesta domů se nicméně prozatím odkládá. Fotbalista odmítá tvrzení, že potajmu hledá výhodnou zpáteční jízdenku do Anglie.

„Od prvního dne, když jsem přišel do Říma, se tady cítím jako doma. S návratem do Premier League vůbec nespěchám, protože zde mohu naplno využívat svůj způsob hry. Jsem tady šťastný v každém ohledu,“ zdůraznil prostřednictvím renomovaného internetového deníku Corriere dello Sport. Loňského odchodu z mateřské Chelsea, kde pod vedením Thomase Tuchela dostával minimum herního prostoru, rozhodně nelituje. „Nikdy jsem nelitoval odchodu, ani na vteřinu. Posílit Řím bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem v životě udělal.“

Chelsea momentálně postrádá typického hrotového útočníka schopného pravidelně rozhodovat zápasy. Timo Werner doposud nenaplnil očekávání, kritizovaný Romelu Lukaku formou hostování posílil Inter, Armando Broja potřebuje nasbírat zkušenosti a Michy Batshuayi dlouhodobě nedostává příležitost. Významnou úlohu protentokrát zastane Kai Havertz, podobně kvalitní alternativa však modrobílým jaksi schází.

Přivedou zanedlouho nazpátek svého hvězdného odchovance? Abrahamův současný kontrakt obsahuje přestupovou klauzuli ve výši 67 milionů liber, kterou londýnský velkoklub příští rok může a nemusí aktivovat. Dokáže si žádaný sportovec představit brzký návrat mezi hráče Blues?

„Věřte mi, nemyslím na budoucnost, ale na současnost. Soustředím se výhradně na sezonu, která právě začíná, protože chci, aby byla ještě lepší než ta první, kterou jsem v Itálii zažil,“ prozradil talentovaný reprezentant Albionu. „Chceme být lepší než minulou sezonu a vrátit se mezi nejlepší čtyřku. Tohle musí být naším cílem.“

Subscribe
Upozornit na

517 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
517
0
Would love your thoughts, please comment.x