15/07/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

SK Sigma Olomouc je obrovským překvapením sezóny. Zatímco loni bojovala o udržení, letos drží těsný kontakt se špičkou tabulky. Receptem na úspěch budiž kvalitní kádr podpořený šikovnými brankáři.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

SK Sigma Olomouc se bezesporu řadí k nejpříjemnějším překvapením právě probíhající sezóny. Zatímco během loňského jara bojovala o udržení v české nejvyšší soutěži, letos drží těsný kontakt se špičkou prvoligové tabulky a nezastírá ani pohárové cíle. Receptem na úspěch budiž chytře sestavený kádr podpořený kvalitními brankáři. Jména všech hanáckých strážců svatyně se dozvíte prostřednictvím následujících řádků.

Jakub Trefil

Pozici benjamínka mezi olomouckými brankáři zastává devatenáctiletý Jakub Trefil. Talentovaný odchovanec fotbalového Šternberka, kterého kdysi zkoušela také pražská Slavia, se k hlavnímu mužstvu oficiálně připojil v průběhu loňské letní přestávky. Doposud nicméně neodehrál jediné soutěžní utkání a na svou první velkou příležitost tudíž teprve čeká.

Michal Reichl

K dispozici hlavnímu kouči nadále zůstává také osmadvacetiletý Michal Reichl, jehož prvoligová herní praxe se během právě probíhající sezóny doposud smrskla na jediné utkání. Ačkoli má dohromady na kontě úctyhodných 176 olomouckých startů a disponuje nezpochybnitelnými brankářskými kvalitami, vinou obrovské konkurence se v posledních letech (vyjma minulého ročníku, kdy odehrál nezvyklých třináct ligových utkání) bohužel dostává na hřiště jen velice sporadicky.

Matúš Macík

Bezprostředně před oficiálním startem jarního zápasového kolotoče představila SK Sigma Olomouc výraznou brankářskou posilu. Ze slovenského klubu MFK Ružomberok formou trvalého přestupu přichází sedmadvacetiletý Matúš Macík. Odchovanec Liptovského Mikuláše se na seznamu vytoužených přírůstků nacházel dlouhodobě, jednání však došla zdárnému konci až během aktuální zimní přestávky. Zkušený strážce svatyně určitě zabojuje o post jedničky mezi třemi tyčemi.

Aleš Mandous

Původně začínal jako brankářská trojka, během minulého ročníku si nicméně vybojoval přízeň olomouckého realizačního štábu a stal se také ústřední postavou nynějšího zdárného tažení prvoligovou tabulkou. Osmadvacetiletý Aleš Mandous předvádí parádní výkony, které mu v kombinaci s četnými koronavirovými omluvenkami dokonce zajistily první reprezentační start. Přestože kuloáry víří spekulace o jeho předpokládaném odchodu, zatím ještě stále zůstává věrný hanáckým barvám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *