23/05/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79939158 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

West Ham United FC vyzval o záchranu bojující Brighton a navzdory papírové převaze poměrně dlouho tahal za kratší konec provazu. Dělení bodů na poslední chvíli zajistil až exslávistický Tomáš Souček.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Nedělní utkání anglické Premier League málem upeklo obrovské překvapení. Domácí West Ham United FC vyzval o záchranu bojující Brighton a navzdory papírové převaze se poměrně dlouho strachoval, že ze hřiště odejde s prázdnou. Spravedlivé dělení bodů zajistil až nezastavitelný odchovanec havlíčkobrodské fotbalové školy. Tomáš Souček využil další standardní situaci, když hlavičkou pouhých osm minut před koncem základní hrací doby šťastně zavěsil do soupeřovy svatyně. Opětovně získal obdiv zahraničních médií či internetových fanoušků, kteří mu prostřednictvím sociálních sítí posílají výhradně pozitivní vzkazy.

Český záložník Kladivářům zachránil zdánlivě ztracený zápas

První povánoční kolo anglické Premier League se málem postaralo o pořádně překvapení. West Ham United FC na domácím stadionu vyzval tápající Brighton & Hove Albion FC, který jednoznačného favorita navzdory papírovým nedostatkům pořádně potrápil. Kladiváři odehráli naprosto katastrofální úvodní dějství. Namísto očekávaného ofenzivního koncertu se prezentovali přílišnou pasivitou, čehož hladová protistrana pochopitelně využila. Skóre ve prospěch hostujícího mužstva krátce před přestávkou otevřel francouzský útočník Neal Maupay. Druhý poločas sice nabídnul vyrovnávající branku z kopačky dvacetiletého Bena Johnsona, po dalších deseti minutách se však do vedení opětovně dostali “Rackové”.

Skeptičtí fanoušci londýnského mužstva už pomalu ztráceli i poslední zbytky naděje. Úsměv na zasmušilých tvářích jim ale nakonec vykouzlil Tomáš Souček. Právě běžela 82. minuta utkání, když hlavní rozhodčí odpískal rohový kop proti hostům. K praporku přiběhl technicky skvěle vybavený Aaron Cresswell, který hru bez dlouhého otálení vrátil zpátky do soupeřova pokutového území. Balón lehce olízl bránícího Lewise Dunka, načež doplachtil až k hlavičce českého záložníka a ten jej nekompromisně zavěsil. Odchovanec havlíčkobrodské fotbalové školy tak odčinil drobné zaváhání z předešlé gólové situace, zároveň zaznamenal třetí úspěšný střelecký pokus v poslední pěti ligových zápasech. Jelikož už další gól nepadl, skončilo utkání nerozhodným výsledkem.

Skromný fotbalista učaroval zahraničním fanouškům

Pětadvacetiletý Tomáš Souček tradičně operoval ve velkém prostoru, svědomitě plnil všechny trenérovy pokyny, opětovně prokázal obrovskou rychlostní vybavenost a vstřelená branka (během právě probíhajícího ročníku Premier League už celkem čtvrtá) budiž příjemnou třešničkou na dortu. Jméno někdejší slávistické opory okamžitě zaplavilo zahraniční sportovní média, kde se navíc těší úctyhodnému hodnocení. Neméně pozitivní reakce přichází též ze sociálních sítí. Přesvědčit se prostřednictvím nadcházejících odstavců ostatně můžete sami:


https://twitter.com/SalomonYaniv/status/1343228398257238017


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *