13/04/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79939158 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Český záložník Tomáš Souček opětovně pronikl na přední strany zahraničních sportovních médií. Všeobecnou pozornost tentokrát upoutal kontroverzním momentem, jehož zásluhou odcházel předčasně do sprch.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Český záložník Tomáš Souček opětovně pronikl na přední strany zahraničních sportovních médií. Všeobecnou pozornost tentokrát upoutal kontroverzním momentem, zásluhou kterého odcházel předčasně do sprch. Hvězda tradičního londýnského klubu West Ham United FC během sobotního fotbalového odpoledne inkasovala velice přísnou červenou kartu v kariéře, k čemuž řada slavných osobností zaujala negativní stanovisko. Verdikt popudil dokonce i hráče samotného, což jasně dokládá příspěvek, který zveřejnil prostřednictvím sociálních sítí.

Celkový dojem ze zajímavého utkání narušilo sporné vyloučení českého borce

West Ham United FC se během chladného sobotního odpoledne představil na stadionu konkurenčního Fulhamu. Ostře sledované městské derby nabídlo několik zajímavých ofenzivních příležitostí (včetně smolného břevna tuzemského krajního obránce Vladimíra Coufala), žádná ovšem neskončila rozhodující brankou a londýnské kluby se tudíž rozešly poměrně spravedlivým smírem. Pětadvacetiletý Tomáš Souček tradičně pronikl do základní sestavy hostujících Kladivářů a přestože zaznamenal další kvalitní výkon, trávník bohužel opouštěl předčasně.

Právě probíhala čtvrtá minuta nastavení, když vynikající český záložník neobratně vystřelil loket vzhůru a omylem přitom trefil protihráče do oblasti obličeje. Šestadvacetiletý srbský útočník Aleksandar Mitrovič okamžitě zamířil k zemi, načež hlavní sudí Mike Dean zamířil debatovat s videem. Když přiběhl zpátky, oznámil nejtvrdší možný verdikt. Havlíčkobrodský odchovanec sice inkasoval první červenou kartu v dosavadní profesionální kariéře, smutnit ale rozhodně nemusí. Drtivá většina fanoušků, televizních expertů i někdejších populárních hráčů se totiž záhy postavila na jeho stranu.

Sérii všeříkajících příspěvků si neodpustil ani legendární Gary Lineker. „Nemohu najít jedinou duši, která si myslí, že to byl zákrok hodný vyloučení. Jak to mohou Lee Mason a Mike Dean vidět jako červenou?“ podivoval se například.

Český reprezentant odmítá jakýkoli úmysl zranit protihráče

Někdejší slávistická opora prostřednictvím sociálních sítí kategoricky odmítla jakýkoli úmysl zranit protihráče. „Každý, kdo mě zná, moc dobře ví, že bych nikdy nechtěl ublížil jinému fotbalistovi. Je mi nesmírně líto, že tento moment narušil jinak skvělou sezónu,“ uvedl mnohonásobný reprezentant České republiky. Zároveň dodal, že mu dal poškozený Mitrović po zápase za pravdu. „Mluvil jsem s Aleksandarem Mitrovićem po zápase a on mi řekl, že náš duel byl spravedlivý, děkuji mu za to. Bohužel, rozhodčí měl jiný názor.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *