21/07/2024

Vojta Dyk se mezi tuzemskými herci těší velmi výjimečné popularitě. Je to pravděpodobně dáno tím, že má skutečně talent a pouze ho nepředstírá, jako mnozí jeho kolegové. Ostatně, není jen hercem, ale také zpěvákem. Navíc v poslední době ukázal, že má mnohé názory, které se nebojí vyjádřit, za což ho fanoušci milují.

Už to prý stačilo

V jednu chvíli se ale ukázalo, že tento renesanční člověk si toho nabral jednoduše příliš mnoho, pokud jde o pracovní stránku. Navíc je znám jako ten, kdo rád tráví čas i s rodinou, takže se dostavilo očekávané. Zkrátka to přestal zvládat a stíhat.

Tehdy se musel rozhodnout, čemu se bude dále věnovat a osekat portfolio svých aktivit. Odnesla to legendární hudební skupina B-Side Band, která sice pokračuje dále, ale Vojta Dyk se s ní rozešel. Jejich spolupráce přitom trvala celých 12 let a zdála se být nerozlučnou. Hudebním fanouškům společně přinesli úžasné zážitky, které už se ale nebudou opakovat.

Před časem oba subjekty rozchod velmi suše konstatovaly, za čímž se daly tušit určité neshody, které ovšem tehdy nebyly komentovány. Zdálo se zkrátka, že Vojta Dyk si chce jít vlastní cestou a fungovat už jen na své vlastní jméno, než aby ho propůjčoval dalším subjektům.

Vše se ale odehrálo poměrně divoce, jak teď s odstupem času komentuje kapelník Josef Buchta, který se vymezil vůči tomu, jak zpěvák celou záležitost pojal.

Na zpěváka a herce už toho bylo zkrátka moc.

Nakonec to ukončil

Škoda že se jasně nerozhodl pro jednu věc, místo toho měl pět kapel, točil tři filmy a pak si řekl, že čtyři měsíce nebude dělat nic,” opřel se do Vojty tvrdě Josef Buchta. Vytkl mu také to, že na vystoupení nebyl připravený jako dříve, což se herecké a pěvecké hvězdy zřejmě také dotklo, takže si řekla, že tady už rozhodně pokračovat nebude.

Dlouho se přitom zdálo, že kapela s Dykem budou pokračovat ve spolupráci, ovšem tady se ukázala určitá umělcova přelétavost a nerozhodnost. Teprve na poslední chvíli vystavil stopku. “Vojta si na to nikdy neudělal čas. My jsme byli připravení, měli jsme nachystané podklady, už to cílilo k tomu, že to celé dopadne. A pak dva dny před plánovaným zveřejnění turné, protože my jsme měli třicet podepsaných koncertů a dalších dvacet rozjednaných, se to celé rušilo,” vrátil se k událostem zakladatel kapely.

Čtěte také: Vojta Dyk potvrdil vážnou nemoc manželky. Jejich vztah prošel zásadní změnou

Je tedy škoda, že celý rozchod dříve úspěšného projektu dopadl takovýmto způsobem. Nakonec to prý skončilo tak, že Vojta napsal skupině email, ve kterém to celé ukončil. Podle zákulisních informací to bylo jako přes kopírák s jeho odchodem z kapely Nightwork.

Foto: Český rozhlas

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *