13/04/2024

Autor: mark6mauno – Tomas Hyka, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=59554746 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Kontinentální hokejová liga se letos pyšní vskutku početnou základnou tuzemských hráčů. Rovnou tři se pak nacházejí v barvách klubu Traktor Čeljabinsk, kde zatím odvádějí velmi kvalitní práci.
Autor: mark6mauno – Tomas Hyka, CC BY-SA 2.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Kontinentální hokejová liga rozjela sezónu na plné obrátky a oproti letům předešlým se může pochlubit vskutku početnou základnou tuzemských hráčů, která doposud čítá jednadvacet jmen. Rovnou tři z nich se pak nacházejí ve službách klubu Traktor Čeljabinsk, kde zatím odvádějí opravdu kvalitní práci a trenéři si jejich přínos nemohou vynachválit. O koho konkrétně jde, se dozvíte hned záhy.

Roman Will

Do Kontinentální hokejové ligy zamířil teprve nedávno, okamžitě se ovšem zařadil mezi nejlepší brankáře celé soutěže. Osmadvacetiletý Roman Will si skvělými výkony podmaňuje domácí fanoušky, v neděli byl za snahu dokonce odměněn premiérovým čistým štítem. Vítězství na úkor Chabarovsku a shodou okolností také dalšího českého gólmana Marka Langhammera dodalo odchovanci Mladé Boleslavi důležité sebevědomí a trenérům zase jistotu, že o klubové jedničce právě probíhající sezóny rozhodli správně. Někdejší opora Bílých Tygrů z Liberce či švédského Rögle BK se zatím pyšní úspěšností zákroků téměř 94 %.

Lukáš Sedlák

Mezi klíčové postavy klubu Traktor Čeljabinsks patří také odchovanec českobudějovického hokeje Lukáš Sedlák. Sedmadvacetiletý útočník zde kroutí už druhou sezónu. Tu první okořenil celkem 43 kanadskými body, kterých dosáhl díky třiadvaceti přesným zásahům a sedmnácti asistencím. Letos se bohužel zasekl ve “vyčkávací fázi”, o týmovou produktivitu se zatím starají jiní. Víkendové klání s Chabarovskem nicméně naznačilo, že lepší časy možná konečně přicházejí. Někdejší hráč zámořské Columbusu Blues Jacket si připsal povedenou branku a přispěl tak k důležitému vítězství.

Tomáš Hyka

Přišel, viděl, stačilo mu, odešel. Český hokejový útočník Tomáš Hyka dva roky marně bojoval o NHL. Ačkoli v barvách klubu Vegas Golden Knights odehrál několik povedených zápasů, většinu času trávil na farmě a proto se nakonec rozhodl odejít. Sedmadvacetiletého odchovance Mladé Boleslavi zlákala Kontinentální hokejová liga, kde podepsal s Traktorem Čeljabinsks. První ročník na nové adrese zakončil s čtyřiatřiceti kanadskými body, skvěle se uvedl také na počátku sezóny nynější. Dosud si připsal pět gólových asistencí, v rámci klubové produktivity mu patří průběžná třetí příčka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *