23/04/2024
Mikel Arteta Arsenal

"File:Mikel Arteta with the 2015 FA Cup.jpg" od joshjdss je licencován pod CC BY 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Bývalý fotbalový záložník Emmanuel Petit nepředpokládá, že londýnský Arsenal v této sezóně dokáže vyhrát titul. Důvody vysvětlil během rozhovoru na Ladbrokes.

Arsenal zaslouženě vévodí průběžné tabulce anglické Premier League. Takový začátek fotbalové sezóny 2021/2022 očekával málokdo. Přestože některým fanouškům londýnského velkoklubu učarovala vidina mistrovského titulu, legendární Emmanuel Petit zůstává opatrný. Dvaapadesátiletý francouzský vysloužilec během rozhovoru na Ladbrokes otevřeně prohlásil, že je příliš brzy na to, aby Kanonýři vyhráli celou soutěž. Kolikátý podle něj skončí Newcastle United?

Trpělivost konečně začíná přinášet výsledky. Arsenal překonal kritické období a momentálně vévodí tabulce domácí nejvyšší fotbalové soutěže. Mikel Arteta dokázal vystavět perspektivní soupisku, která mezi protivníky budí zasloužený respekt. Ačkoliv zatím pochopitelně nemůžeme hodnotit celou sezónu, úvodní třetina soutěžních zápasů vypadala opravdu nadějně. Kanonýři mohou veskrze překvapivě zabojovat o titul šampiona. Takové zakončení ročníku ovšem nepředpokládá legendární Emmanuel Petit.

„Podle mého názoru je příliš brzy, aby tito hráči bojovali o titul,“ prohlásil francouzský defenzivní záložník ve výslužbě během rozhovoru na serveru Ladbrokes. „Nyní se jim opravdu daří a vypadají, jako by se vrátili na správnou cestu. Jsem ohromen jejich standardy a tím, jak se za poslední dva roky zlepšili. Bude pro ně velkým úspěchem, když skončí v první čtyřce. Bylo by to výrazné zlepšení oproti minulé sezóně.“

„Pokud něco dokážou uhrát také v ostatních pohárových soutěžích, třeba v FA Cupu nebo v Evropské lize, bude to příjemným bonusem – ale z mého pohledu je hlavním cílem Liga mistrů. Manchester City v tuto chvíli příliš vyčnívá nad ostatními,“ pokračoval fotbalový důchodce, kterému se náramně zamlouvá práce současného hlavního trenéra Gunners. „Vždycky jsem říkal, že potřebuje čas, ale také vím, že moderní fotbal vám moc času nedopřává. Jsem tak rád, že mu ho klubové vedení dalo, protože má skvělou vizi.“

Bývalý hráč Monaka, Arsenalu, Barcelony a Chelsea následně předpověděl, jak bude tentokrát poskládána nejlepší čtyřka anglické ligy. Vítězství přisoudil Manchesteru City, na stříbrný a bronzový podstavec umístil Liverpool s Arsenalem. Odhadem posledního klubu mnohé zaskočil. Namísto Tottenhamu, Chelsea a Manchesteru United překvapivě zmínil Newcastle United.

„Překvapím a řeknu, že Newcastle skončí čtvrtý. Předpokládám, že jeho majitelé budou v lednovém přestupovém období znovu aktivní. Nehrají evropské poháry, to pro ně bude v závěrečných fázích sezóny obrovským přínosem. Hodně se zlepšují a nemají příliš hráčů, kteří pojedou na mistrovství světa. To udělá velký rozdíl, takže je zařadím na čtvrté místo,“ vysvětlil Petit.

Zdroj: Ladbrokes.com