15/07/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Nebyl to jeho zápas. Slávistický brankář Matyáš Vágner odehrál necelých osmnáct minut, načež vinou karetního trestu opustil brněnské hřiště. Otřeseného mladíka se zastal týmový kolega Přemysl Kovář.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Teprve druhé ligové utkání mu příliš nesedlo. Mladičký slávistický brankář sice opětovně pronikl do základní sestavy, brněnský stadion nicméně opouštěl předčasně. Právě probíhala osmnáctá minuta úvodního dějství, když talentovaný Matyáš Vágner nešikovně vyběhl proti unikajícímu Janu Hladíkovi, namísto pohodlného odkopu trefil soupeřovu levou nohu a hlavní rozhodčí Pavel Orel mu po detailním prozkoumání inkriminované situace udělil zaslouženou červenou kartu. Otřeseného chlapce nahradil Přemysl Kovář, který předvedl opravdu sympatický výkon. Nezkušeného týmového kolegy se navíc zastal prostřednictvím oficiálního klubového YouTube kanálu.

Překvapivá ztráta favorita. Vyloučený strážce svatyně neskrýval slzy

Reprezentační přestávce definitivně odzvonilo. Česká nejvyšší fotbalová soutěž během uplynulého víkendu opětovně roztočila ozubená kolečka a fanouškům nabídla celou řadu šokujících výsledků. Zatímco odpočinuté letenské mužstvo předvedlo neskutečnou kanonádu proti bezzubým Teplicím, Olomouc podlehla pardubickému nováčkovi a bodové ztrátě překvapivě nezabránila ani SK Slavia Praha. Tradiční metropolitní klub vyrazil na druhý konec České republiky, kde vyzval brněnskou Zbrojovku a navzdory slušnému množství ofenzivních příležitostí zaznamenal bezbrankovou remízu.

Nerozhodný stav byl vzhledem k okolnostem vcelku přijatelným vyústěním. Úřadující prvoligový šampion totiž prakticky celé utkání dohrával v oslabení. Právě probíhala čtrnáctá minuta úvodního dějství, když si domácí útočník Jan Hladík hlavičkou prodloužil centrovaný balón a svižným tempem vyrazil vstříc soupeřově svatyni. Matyáš Vágner se počínající nebezpečí pokusil zlikvidovat bleskurychlým odkopem, zákrok mu nicméně nevyšel podle představ. Slávistický brankář vůbec netrefil míč, bohužel ale zasáhl levou nohu unikajícího protihráče. Hlavní arbitr Pavel Orel mu nejprve udělil žlutou kartu, po bližším prozkoumání inkriminované situace ovšem změnil názor a osmnáctiletého mladíka vykázal ze hřiště.

Brankoviště následně vyplnil zkušený Přemysl Kovář. Ačkoli pětatřicetiletý boskovický rodák nečelil žádnému významnějšímu ohrožení, vyzařoval přirozenou sebejistotou a udržel čisté konto. Svůj úděl navzdory nelehké situaci zvládl bravurně. Smutek naopak evidentně přemohl jeho talentovaného týmového kolegu.

Chyby se bohužel stávají. Vágner je budoucností sešívaných, míní Kovář

Další prvoligové vystoupení si určitě představoval jinak. Matyáš Vágner byl vlastní chybou a následným vyloučením evidentně otřesený. Když během úvodního dějství opouštěl hrací plochu, nezabránil slzám smutku. Přemysl Kovář mu během letmého dialogu vyjádřil podporu a nepříjemnou situaci obdobným způsobem komentoval také během následného rozhovoru pro oficiální klubový YouTube kanál.

„Snažil jsem se ho povzbudit. Je to mladý gólman a určitě ví, co udělal špatně. V takové chvíli ho musíme povzbudit, jsou to přeci jenom jeho ligové začátky,“ řekl odchovanec Uherského Hradiště. „Myslím, že on je nastupující generací Slavie a já věřím, že ho dnešní vyloučení nijak nezasáhne. Je to skvělý kluk a myslím, že všechno důležité má teprve před sebou.“

Ostřílený strážce svatyně také zdůraznil, že jako náhradník musí neustále počítat s různými scénáři vývoje. „Náhradní brankář musí být připravený, může se stát kdykoliv cokoliv. Myslím, že jsme to v těch zbylých sedmdesáti minutách odjezdili. Škoda, že nám tam něco nespadlo během prvního poločasu. Šance určitě byly.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *