23/05/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

HC Škoda Plzeň se třineckým Ocelářům pokusí oplatit nedělní porážku, vzhledem k totálnímu rozkladu kádru to ale nebude mít jednoduché. Pomocnou ruku jednorázově podává hokejový útočník Petr Vampola.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Neúprosný program tuzemské hokejové Extraligy dává jednotlivým účastníkům jen minimum prostoru k zaslouženému odpočinku. HC Škoda Plzeň se třineckým Ocelářům v pondělní dohrávce šestého kola pokusí oplatit nedělní porážku, vzhledem k totálnímu rozkladu stávajícího kádru to ale rozhodně nebude mít jednoduché. Nemalé množství zraněných hráčů v kombinaci s absencí mládežnických reprezentantů zapříčinilo, že zoufalé vedení západočeského mužstva dočasně povolalo zkušenou posilu z nižší soutěže. Jak fanoušky informoval klubový web, pomocnou ruku jednorázově podává zkušený Petr Vampola.

Hokejová Plzeň musela urychleně vyřešit nedostatek hráčů

Pondělní utkání dvou elitních extraligových klubů nabídne nesmírně zajímavou podívanou. Zatímco HC Škoda Plzeň touží napravit nedělní těsnou porážku a zároveň dotáhnout nevelké bodové manko vůči druhému a třetímu týmu průběžné tabulky, HC Oceláři Třinec by případným vítězstvím upevnili své vedoucí postavení a zřejmě není potřeba zdůrazňovat, jak moc je tato představa lákavá. Další vzájemné měření sil v krátkém časovém horizontu z pohledu domácích okoření dočasná přítomnost hokejisty, jenž už na západě Čech kdysi působil a dosáhl unikátního mistrovského titulu.

Protože plzeňské mužstvo postrádá několik zraněných klíčových hráčů a bohužel nemůže počítat ani s mladíky, kteří se doposud nevrátili z juniorského světového šampionátu, muselo vedení urychleně jednat a našlo posilu, jež potěšila nejednoho skalního fanouška. Prostřednictvím oficiálního webu opětovně přivítalo populárního útočníka Petra Vampolu. „Zareagovali jsme na marodku klíčových hráčů. Tomáš Mertl, Pavel Musil a nově i Matyáš Kantner mají zranění dlouhodobějšího charakteru, a ještě se nám nevrátili reprezentanti z mistrovství světa dvacítek. Ti by trenérům měli být k dispozici až na páteční utkání,“ uvedl sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Zkušený veterán se po letech odloučení dočasně vrací na místo činu

Přestože je osmatřicetiletý hokejový útočník Petr Vampola hráčem druholigové Slavie, jíž pomáhá obnovit dávno ztracenou slávu, jednorázovou nabídku svého někdejšího zaměstnavatele ze západu Čech prostě nemohl odmítnout. Kovaný odchovanec Žďáru nad Sázavou po čas profesionální kariéry absolvoval řadu zajímavých angažmá, právě HC Škoda Plzeň mu ovšem výrazně pomohla k dalším zahraničním zastávkám v Rusku či Švédsku. Vzájemná spolupráce navíc vyplodila legendární extraligovou jízdu, kterou tehdejší mužstvo zakončilo mistrovským titulem. Aby toho nebylo málo, Vampola ve stejném roce přispěl ke zlaté medaili na světovém šampionátu.

Zdroj: HC Škoda Plzeň

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *