22/05/2024
Pavel Horváth

"File:Pavel Horváth (2012).JPG" by David Sedlecký is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Rozhodně nemá ideální podmínky. Plzeňský celek oslabila triáda vyloučených fotbalistů. Příležitost dostanou náhradníci, říká trenérský asistent Pavel Horváth.
“File:Pavel Horváth (2012).JPG” by David Sedlecký is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Víkendové setkání titulových kandidátů doprovázely rozbouřené emoce, čemuž zákonitě odpovídalo množství udělených trestů. Rozladění neskrývala především FC Viktoria Plzeň, která zaznamenala bolestivou porážku a zároveň dohrávala v pouhých osmi hráčích. Během sobotního odpoledne vyzve hanáckého konkurenta. Jak vyřešila dočasnou absenci zkušených borců? Nejen tuto otázku prostřednictvím klubových stránek zodpověděl Pavel Horváth.

Nechceme opakovat hrubky. Příležitost dostanou náhradníci, říká trenérský asistent

Namísto bezútěšného vrávorání titulové ambice. FC Viktoria Plzeň šokovala drtivou většinu sportovních novinářů, zásluhou dosavadních úspěchů vévodí tabulce a konstantně pozvedá fanouškovská očekávání. Vítězné tažení západočeského klubu překazila SK Slavia Praha, která během uplynulého víkendu získala důležité body. Emotivní utkání doprovázely názorové výměny a likvidační zákroky. Bezcitné chování nakonec odnesla triáda plzeňských fotbalistů – Radim Řezník, Luděk Pernica a Jhon Mosquera.

Součástí karetních „odměn“ byla tradiční několikazápasová pauza. Dokáže trenérský soubor nahradit takové množství klíčových borců? Otázku prostřednictvím klubového webu zodpověděl Pavel Horváth. „Je to nepříjemné, protože jde o hráče, kteří pravidelně nastupovali. Nedá se nic dělat, máme dostatečně široký kádr a kluky, kteří čekali na příležitost. Nyní ji dostanou a záleží na nich, jak ji využijí,“ řekl vysloužilý záložník. Konkrétní náhradníky pochopitelně nezmínil. Šanci ale pravděpodobně dostanou Matěj Hybš, Filip Kaša nebo Pavel Šulc (pozn.: naskočí do středového prostoru, zatímco levé křídlo obsadí Jan Sýkora).

Návrat bývalého kapitána. Západočeské vzpomínky oživí Roman Hubník

Listopadovému reprezentačnímu srazu předchází nesmírně atraktivní zápas. Plzeňský svatostánek navštíví houževnatá Olomouc, která přiveze bývalého západočeského kapitána. Historické memoáry během sobotního odpoledne vzkřísí Roman Hubník. Přátelství však zákonitě neovlivní výkon obou mužstev. „Dlouho jsme se neviděli, takže se určitě těším. Samozřejmě to ale bude po 90 minut náš nepřítel, nicméně po zápase doufám, že až mu budu podávat ruku, tak budu ten šťastnější já,“ přiznal Horváth.

„Víme, že Sigmě se v posledních zápasech nedaří, tři zápasy po sobě prohráli, což není příjemné. Ale ani pro nás, protože se Olomouc bude potřebovat chytit. Její mužstvo známe, má hodně dobrých fotbalistů. Víme, v čem je silná. Pokusíme se ji eliminovat, překvapit a říct si o tři body,“ dodal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *