16/07/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

SK Slavia Praha navzdory prvotním nepříjemnostem způsobeným několika pozitivními testy na koronavirus pokračují v zimní přípravě. O své místo na výsluní aktuálně bojují čtyři navrátilci z hostování.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

SK Slavia Praha navzdory zkrachovalému putování na portugalské zimní soustředění a dalším nepříjemným komplikacím, které způsobilo několik pozitivních koronavirových testů, pokračuje v intenzivní přípravě na nadcházející fázi fotbalové sezóny 2020/2021. Hlavní trenér Jindřich Trpišovský má (zatím) k dispozici všechny sešívané stálice, dvě výrazné zahraniční posily a zároveň také čtyři šikovné navrátilce z podzimního hostování. Právě těm se budeme věnovat prostřednictvím následujících odstavců.

Mick van Buren

Mick van Buren je jediným slávistickým navrátilcem z našeho seznamu, jehož podzimní mise se uskutečnila mimo FC Slovan Liberec. Osmadvacetiletý nizozemský útočník hostoval v českobudějovickém Dynamu, kterému pomohl jednou brankou a dvěma finálními asistencemi. Na fotbalových trávnících působil sebejistě, fanoušky zaujal nepřehlédnutelnou ofenzivní dravostí a během zimní přestávky proto zamířil zpátky do útrob pražského Edenu. Jelikož sešívané čeká velmi náročné jaro, kdy budou válčit na dvou nesmírně důležitých frontách, dostatečně široký kádr budiž základním kamenem úspěchu.

Jakub Hromada

Liberecký Slovan během podzimní fáze sezóny 2020/2021 překvapil spanilou pohárovou jízdou, jíž zakončil sympatickým třetím místem v základní skupině Evropské ligy. Nemalou zásluhu na tomto fantastickém úspěchu nese slovenský záložník Jakub Hromada, jehož roční hostování evidentně svědčilo oběma stranám. Čtyřiadvacetiletý košický rodák odehrál drtivou většinu podzimních zápasů, zaznamenal tři přesné zásahy a jelikož výkonnostně rozhodně nezklamal, dala mu SK Slavia Praha další šanci. Přečká spolupráce zimní pauzu? Přestože oficiální zdroje dosud zarytě mlčí, sám fotbalista už při loučení se severočeským mužstvem naznačil, že další stěhování momentálně neplánuje.

Michal Beran

Šanci naplno využít obrovský potenciál podle všeho dostane také Michal Beran. Dvacetiletého středního záložníka odkoupili sešívaní už v průběhu loňského léta, obratem jej ovšem poslali hostovat zpátky do Liberce. Tam se kovaný odchovanec Slovácka těšil pravidelné herní praxi na domácí i evropské scéně, což mu pochopitelně zajistilo cenné zkušenosti. Ty se nyní pokusí zužitkovat v Edenu, ačkoli konkurence bude pochopitelně obrovská.

Abdalláh Júsuf Hilál

Stanislav Tecl, Petar Musa a Jan Kuchta zřejmě nestačili, sešívaní proto nadále zvyšují konkurenci na postu útočníka. Slávistickou ofenzivní letku kromě výše zmíněného Micka van Burena opětovně posílil také Abdalláh Júsuf Hilál. Sedmadvacetiletý bahrajnský fotbalista prožil vcelku úspěšný podzim, který okořenil čtyřmi přesnými zásahy napříč všemi soutěžemi. Uvidíme, jak silnou pozici si na území našeho hlavního města vybuduje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *