15/07/2024

Zdroj fotografie: Pexels.com

Obnovené zranění bylo poslední kapkou. Český hokejový útočník Martin Adamský ukončil kariéru. Jímavou atmosféru podtrhlo video, které prostřednictvím YouTube kanálu zveřejnili třinečtí Oceláři.
Zdroj fotografie: Pexels.com

Obnovené zranění ploténky bylo poslední kapkou. Český hokejový útočník Martin Adamský, jehož sportovní životopis zdobí dva extraligové tituly a také několik reprezentačních startů, definitivně ukončil kariéru. Jímavou atmosféru dokonale podtrhlo video, které prostřednictvím oficiálního klubového YouTube kanálu zveřejnili třinečtí Oceláři. Devětatřicetiletého veterána k důchodovým branám vyprovází někdejší kolegové, kamarádi a nejbližší členové rodiny.

Vítej, kamaráde. Adamského mezi sportovními důchodci přivítali někdejší kolegové

Devětatřicetiletý hokejový útočník Martin Adamský prožil dlouhou a úspěšnou kariéru, kterou spojil především se dvěma extraligovými kluby – Plzní a Třincem. Není proto žádným překvapením, že naprostá většina vzkazů ve výše zmíněném videu pramení právě z těchto jeho profesních zkušeností. „Čau Ádo. Tak se mi doneslo, že rychlík ze Studénky dojel do depa. Co na to říct. Tenkrát, když jsi přišel k nám do Plzně, mluvit jsi neuměl, hokej ti taky nešel. S tím mluvením je to pořád stejné, ale hokej ses naučil a měl jsi super kariéru. Blahopřeji a užívej důchodu s Evičkou,“ pronesl kupříkladu bývalý plzeňský útočník Josef Straka, který po boku Adamského strávil necelých šest sezón.

Příležitost veřejně oslovit někdejšího spoluhráče a kamaráda si nenechal ujít ani mnohonásobný reprezentační obránce ve výslužbě Lukáš Krajíček. „Nazdar kamaráde, vítej v hokejovém důchodu. Chtěl bych ti pogratulovat ke krásné a dlouhé kariéře. Do druhé etapy života ti přeji, abys byl minimálně stejně šťastný, jako když jsi hrál hokej,“ uvedla bývalá opora Floridy, Vancouveru, Tampy nebo běloruského Minsku.

Originální zdravici k veteránovým uším vyslal také slovenský hokejový brankář Peter Hamerlík. „Čau Martine Adamský, co se to ke mě doneslo? To mě zachytilo úplně nepřipraveného. Ty, že končíš kariéru? V takovém mladém a produktivním věku? To se mi nějak nezdá,“ zavtipkoval bývalý strážce třinecké svatyně. V odlehčeném duchu pokračoval odchovanec Skalice i nadále. „Na druhou stranu, vzhledem k tomu, že jsi uměl jenom bruslit a nic moc s pukem, tak možná už nějaký ten pátek přesluhuješ. Ne, dělám si samozřejmě legraci. Chci ti pogratuloval k úspěšné kariéře. Pro mě si byl jedním z pěti nejlepších spoluhráčů za celou kariéru. Jsi skvělý chlap, výborný hokejista, týmový hráč a hlavně poctivý a čestný člověk. Jsem rád, že jsme spolu byli tak dlouho v jedné šatně a něco spolu zažili na ledě i mimo něj.“

Snad teď budeš častěji doma, přeje si hokejistova manželka

Martin Adamský si prostřednictvím oficiálního třineckého YouTube kanálu vyslechl mnoho originálních zdravic. Kromě výše zmíněných hokejistů přispěl také Šimon Hrubec, Jiří Polanský, Jan Czudek nebo Jiří Dobrovolný. Krátký vzkaz nahrála i maminka Iva. Závěrečné slovo ovšem dostala hokejistova manželka Eva, kterou podpořili děti Kryštof a Viktorie. „Ahoj taťko, přejeme ti krásný hokejový důchod. Doufáme, že tě budeme mít častěji doma a že se budeš věnovat juniorovi, aby z něj jednou vyrostl taky tak dobrý hokejista, jak jsi byl ty.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *