21/07/2024

Kdo chce, ten může v dnešní době cestovat na dovolenou skutečně levně. Mnozí se zbytečně trápí v Chorvatsku, kde je všechno drahé a kde dvoutýdenní dovolená pro celou rodinu zřídkakdy vyjde na méně než 100 tisíc korun, pokud zde vyloženě nechcete konzumovat řízky a párky dovezené z České republiky. Tato destinace je pro lidi hledající výhodný poměr ceny a hodnoty zkrátka na nějakou dobu pasé.

Důležité je správně vybrat

Prostor se ovšem otevřel nečekaně tam, kde bylo dříve draho. Zatímco ještě před deseti lety byl letecký zájezd na all inclusive dovolenou dostupný jen někomu, dnes už je to opravdová masovka a může si to dovolit doslova každý. Hotelů a destinací je totiž tolik, že se mezi sebou musí předhánět a nabízet ty nejnižší možné ceny. Stejně tak cestovní kanceláře chtějí vyprodat každé letadlo, které vypravují, do posledního sedadla, a tak lze na poslední chvíli sehnat opravdu lákavé nabídky. Nebáli bychom se říct, že už se prodávají pod cenou kompletního balíčku.

Právě proto každoročně volíme tento styl cestování. Známe dopředu termín, kdy chceme jet, ale s výběrem zájezdu nespěcháme. Teprve dva dny před plánovanou cestou se začínáme rozhlížet. Tehdy totiž ceny nevyprodaných zájezdů strmě klesají. Cestovky vám sice budou říkat, že tehdy už žádný velký výběr není, ovšem to je úhel pohledu. Stále je z čeho vybírat, pokud nemáte vyloženě nějaké specifické požadavky.

Ty však s kamarádkou nemáme, snad jen to, že se chceme vejít do rozmezí 7 až 8 tisíc na týden. “Chtěli jsme letos do Turecka a skutečně našli příhodný zájezd na webu cestovní agentury. Stál přibližně 7500 Kč, ovšem když jsme ho rezervovali, volali nám, že už je vyprodaný,” líčí třicetiletá Zuzana. “Abychom ale znovu nemuseli hledat, nabídli nám několik podobných alternativ. Nakonec jsme se rozhodli pro Egypt, do kterého jsme původně moc nechtěli.

Čeká na vás krásná pláž a teplé moře.

Rozhoduje cena

Byl to skutečně finální výprodej, kdy se dalo zájezd sehnat opravdu za hubičku. Důležité bylo také to, že v Egyptě není v letních měsících zrovna sezóna, jelikož je tam poměrně velké horko. Avšak to nám nevadilo, protože vysoké teploty nám nevadí. Stejně budeme trávit čas hlavně u bazénu a moře, kde se můžete kdykoliv zchladit, a to třeba i nějakým dobrým drinkem.

Zájezd pro jednoho do 4hvězdičkového hotelu v letovisku Marsa Alam nakonec vyšel na 7390 Kč, což není vůbec špatné, pokud uvážíte, že dostanete letenku, ubytování na 7 nocí a především možnost neomezené konzumace v několika hotelových restauracích a barech.

“Všechno bylo opravdu dobře zařízené, a přes hodinové zpoždění na pražském letišti jsme na místo přiletěli téměř na čas. Zde už na vás čekají delegáti, kteří mají vše skvěle připravené. Dají vám podklady k zájezdu a nasměrují k vašemu autobusu, který vás odveze na hotelu,” líčí Zuzana.

Pravdou je, že jsme měly z hotelu trochu obavy, jelikož některé recenze nebyly úplně pozitivní. Jenže kritici se najdou vždy a všude. Nás naopak hotel překvapil čistotou a poměrně prostorným pokojem. Hned jsme vyrazily na snídani, která byla velmi bohatá a chutná. Vše formou švédských stolů, stejně jako obědy a večeře.

Jídlo mělo v Egyptě velmi vysokou kvalitu a výběr byl pestrý.

Služby na vysoké úrovni

V průběhu dne i noci je vždy některý z barů otevřený a můžete si tam vedle nápojů dát i něco malého k jídlu,” říká Zuzana. “Nepotěšila nás jen nevalná kvalita rozlévaného vína, ať už bílého nebo červeného. Také pivo nemá úplně tu odpovídající chuť, jakou byste od něj očekávali. Nakonec jsme tedy skončili u koktejlů, které jsou dobré a do kterých barmani alkoholem rozhodně nešetří.

Velmi příjemné bylo i vybavení hotelu. Na pláži i u bazénu byly k dispozici lehátka a slunečníky zdarma. Vše skutečně odpovídalo úrovni 4hvězdičkového hotelu a rozhodně tedy už neplatí, že v Egyptě jsou měřítka posunutá, a jedinou možností jsou hotely s 5 hvězdičkami.

Čtěte také: Český turista je jasný už když vstoupí do dveří. Řecký restauratér popsal velký problém, který má s Čechy

Na závěr je třeba říct, že za danou cenu je potřeba se připravit i na nějaké ty kompromisy, jakkoliv jich v případě tohoto zájezdu tolik nebylo. Ale cestujete zkrátka za hodně nízkou cenu. Také platí, že pokud byste nejeli na poslední chvíli, bude vás takový zájezd stát přibližně dvojnásobek, možná i více. Za takovou cenu už je potom člověk pochopitelně kritičtější, ale daný zájezd by jí stále odpovídal. Když ale jedete za sedm tisíc, celou dobu máte i skvělý pocit z nemalé finanční úspory.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *