Slavia hledá řešení. Brankáři, kteří mohou dočasně nahradit zraněného Koláře

By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Úřadující šampion české nejvyšší fotbalové soutěže řeší velice nepříjemnou situaci. Slávistická brankářská jednička utrpěla zlomeninu v obličeji, pročež vynechá minimálně nedělní ligové utkání proti Opavě a také nadcházející reprezentační sraz. Pokud by se rekonvalescence zkušeného strážce svatyně, který zatím nepodstoupil operační zákrok a snaží se zranění léčit konzervativním způsobem, navzdory veškeré zdravotní péči zásadním způsobem protáhla, musejí sešívaní urychleně jmenovat dočasného nástupce. Existují tři logičtí kandidáti.

Přemysl Kovář

Ačkoli se řadí k hrdým absolventům uherskohradišťské mládežnické přípravky, mezi tamními dospělými paradoxně nikdy nedostal příležitost. V útrobách tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže celkově odchytal naprosté minimum zápasů, výraznější herní zapojení mu zásluhou odchodu zkušeného Davida Bičíka dopřálo prakticky jenom vedení libereckého Slovanu. Na severu Čech se Přemysl Kovář prezentoval sympatickými výkony, což mu zajistilo přízeň tradičního izraelského klubu Hapoel Haifa. Tam nakonec bezprostředně před sezónou 2014/2015 slavnostně předstoupil. Premiérové zahraniční angažmá okořenil čtyřiačtyřiceti ligovými starty, dalších dvanáct vystoupení následně zaznamenal v brankovišti bulharského Černo More Varna. Momentálně vykonává funkci slávistického brankářského náhradníka. Kolářova absence ho nicméně může katapultovat o pozici výš.

Jan Stejskal

Proniknout do slávistického brankoviště teoreticky může také čtyřiadvacetiletý Jan Stejskal. Pardubický rodák donedávna brázdil nižší fotbalové soutěže, pořádnou šanci mu poskytla až Mladá Boleslav. V barvách tradičního středočeského klubu odehrál několikanásobný mládežnický reprezentant čtrnáct povedených zápasů, jimiž navíc upoutal pozornost úřadujícího šampiona Fortuna ligy. Během podzimní fáze právě probíhající sezóny byl sešívanému mužstvu nápomocen formou hostování a přestože zahříval pouze studenou lavičku náhradníků, nečekaně dosáhl trvalého přestupu. Pokud bude Ondřej Kolář dlouhodobě mimo hru, možná si konečně odkroutí dlouho odkládanou premiéru. Momentálně však stejně jako výše zmíněný kolega figuruje na listině zdravotně nezpůsobilých.

Matyáš Vágner

SK Slavia Praha během uplynulého týdne odehrála nesmírně složité pohárové utkání. Fotbalisté Rangers FC šokovali brutálním a naprosto bezohledným herním projevem, který na vlastní kůži pocítil především Ondřej Kolář. Šestadvacetiletý brankář inkasoval strašidelný kopanec do oblasti hlavy, kvůli němuž musel předčasně opustit trávník. Hlavní trenér Jindřich Trpišovský musel urychleně povolat náhradníka a hostující střídačku poněkud překvapivě opustil mladičký Matyáš Vágner. Osmnáctiletý juniorský reprezentant České republiky absolvoval ostrou premiéru mezi dospělými a předvedeným výkonem rozhodně nezklamal. K dalšímu soutěžnímu utkání nastoupil hned v neděli proti Opavě. Uvidíme, jestli se mezi tři tyče postaví znovu.

David Břach

Sportovní nadšenec a milovník psaného slova.

30 komentářů: „Slavia hledá řešení. Brankáři, kteří mohou dočasně nahradit zraněného Koláře

 • 21 března, 2021 (7:33 pm)
  Trvalý odkaz

  Nebudu slavistům radit,rozhodnout musí oni.Vzhledem k současné situaci v lize bych si ponechal právě Matyáše Vágnera.Slavii nikdo ohrozit nemůže a mladý brankář získá cenné zkušenosti,které by na lavičce neměl.Ale je to věc trenérů a bafuňářů Slavie.

  Reagovat
  • 21 března, 2021 (8:42 pm)
   Trvalý odkaz

   Absolutní souhlas, tomu chlapci Matyášovi to moc přeji.

   Reagovat
   • 24 března, 2021 (12:25 am)
    Trvalý odkaz

    Sám Petr Čech se ozval Slávii.Může nastoupit,pokud Slávie ho požádá.Bylo by to ohromné překvapení
    hlavně na Arsenálu.Vedení Slávie už s Petrem Čechem jednaji,tak uvidíme jak to dopadne.

    Reagovat
  • 22 března, 2021 (10:18 am)
   Trvalý odkaz

   Ač nejsem slávista tak bych dal šanci tomu mladému klucinovi

   Reagovat
  • 23 března, 2021 (1:55 pm)
   Trvalý odkaz

   Přésně!Mají Matyho,tak ať mu dají šanci-určitě je podrží a získá aspoň zkušenosti,proto si ho drží,nebo né?? :-)Však on jim to vrátí…

   Reagovat
 • 21 března, 2021 (8:39 pm)
  Trvalý odkaz

  Úplně souhlasím s Petrem Majevským.

  Reagovat
 • 21 března, 2021 (8:47 pm)
  Trvalý odkaz

  Matyášovi to moc přeji a Ondřejovi přeji brzké uzdravení. Nejsem Slávista, ale Slávia je momentálně náš reprezentant a proto i jí přeji co největší úspěch.

  Reagovat
 • 21 března, 2021 (9:16 pm)
  Trvalý odkaz

  Do ligy Vágner v pohodě stačí. Proti Arsenalu si to fakt nemyslím.

  Reagovat
  • 21 března, 2021 (10:24 pm)
   Trvalý odkaz

   Taky si to tak myslím.Ondra už je chlap a to je v bojích znát.A on bude moc a moc chtít.tak ať se dobře uzdraví a hlavně se nebojí.

   Reagovat
 • 21 března, 2021 (9:32 pm)
  Trvalý odkaz

  Asi bych tam dal Vágnera. Nikdo neví jak se změní hra Slávie (Arsenal)

  Reagovat
 • 21 března, 2021 (9:53 pm)
  Trvalý odkaz

  no jestli mu bude fungovat jeho brankářské umění, tak jako jeho mozek (viz uniklá nahrávka jeho hovoru) tak potěž pánBůh.

  Reagovat
  • 22 března, 2021 (12:34 pm)
   Trvalý odkaz

   nahrávku pustil přemysl kovář, vaše odpověď nemá s předchozí diskuzi souvislost

   Reagovat
 • 21 března, 2021 (10:26 pm)
  Trvalý odkaz

  Taky si to tak myslím.Ondra už je chlap a to je v bojích znát.A on bude moc a moc chtít.tak ať se dobře uzdraví a hlavně se nebojí.

  Reagovat
 • 22 března, 2021 (6:02 am)
  Trvalý odkaz

  Popravdě každé řešení bude na Arsenal horší. I když se dá Ondra do pořádku, psychycky tam bude blok, Se Skoty ukázal něco, co jsem u něj už dlouho neviděl, šel do mlýnice po standardce, Těmto situacím se v minulosti spíš vyhýbal. Po čerstvé rekonvalescenci s kevlarovou maskou na obličeji to nemůže být jiné. Věřím, že se dá dohromady, ale na postu zeslábneme tak jako tak. Jinak dvojka za mě snad Stejsky, Matyáš na to ještě nemá hlavu, a tu brankáři potřebují skoro tak, jak ruce. V 18 si dovedu představit jakýkoli post na hřišti, ale ne v bráně. Bude dobrej, ale chce to čas.

  Reagovat
 • 22 března, 2021 (7:48 am)
  Trvalý odkaz

  Dal bych tam mladase, myslím že přejít přes arsenal to bude chtít aby vyšlo vše a byla by to celkem senzace. Pro toho kluka by to byl splněny sen a nechá tam všechno a když mu obránci pomohou nebál bych se toho a hlavně s těmi hráči trénuje.

  Reagovat
  • 23 března, 2021 (2:33 pm)
   Trvalý odkaz

   Jsem bývalý gólman. Vágner ukázal že nemá respekt před profiky. Jednoduše udělá svou práci a Arsenal neví jak chytá. Může být jen přínosem. A to nechci snižovat kvality dalších gólmanů Slavie.
   Kolik bylo Curtoasovi když začal na evropské scéně?!

   Reagovat
 • 22 března, 2021 (12:51 pm)
  Trvalý odkaz

  Jenom ať mladý chytá na lavičce se to nenaučí.

  Reagovat
 • 22 března, 2021 (1:43 pm)
  Trvalý odkaz

  Je to věc Slavie, fandím jí, i když jsem ývalý Sparťan, dnes už ne, co Sparta předvádí je trapně blbé, a za Slavii by měl všechny ligové zápasy i ten pohárový s Arsenalem chytat mladej, Vágner. Je to sympatickej kluk, a je s týmem, a je v celém současném dění zainteresovaný. Cítí, vnímá, je součástí. Důvěra, pokud ji dostane, ho obrovsky posílí, a zvlášť, pokud by Slavia uspěla. A myslím, že trenér Trpišovský to tak i udělá.

  Reagovat
 • 22 března, 2021 (1:47 pm)
  Trvalý odkaz

  Velka skoda, ze je Markovic na hostovani. Ted by to byl jeho cas a uz by Kolare do brany nepustil.

  Reagovat
 • 22 března, 2021 (3:18 pm)
  Trvalý odkaz

  Souhlasim, Vagner na ligu staci, at chyta..ale proti Arsenalu to bude jinaci level…

  Reagovat
 • 22 března, 2021 (4:43 pm)
  Trvalý odkaz

  Domnívám se , že žádný z náhradníků kromě Wagnera nemá herní praxi. Slávie platí trenéra brankářů, ten musí nyní nést kůži na trh. Zná situaci nejlíp.
  Čech také nezačal ve třiceti.

  Reagovat
  • 23 března, 2021 (12:54 pm)
   Trvalý odkaz

   Kupte Vaclíka. Jsem sice Sparťan, ale v dnešní době hraje Slávie nejhezčí fotbal. Tak ať se daří dál. Jenom to derby se Spartou snad Slávii nevýjde. Držím palce pro uzdravení Koláře.

   Reagovat
 • 23 března, 2021 (6:09 am)
  Trvalý odkaz

  Na domácí scéně to zvládne něco pomůžou obránci něco rozhodčí ale proti Arsenalu tak tam bude muset makat všichni a hlavně nekecat moc co prochází doma v Evropě to je jinak

  Reagovat
 • 23 března, 2021 (7:02 pm)
  Trvalý odkaz

  Zatím může plnohodnotně chytat jen Vágner. Pokud se Stejskal nedá zdravotně do pořádku, tak bude muset proti Arsenalu chytat Vágner.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.