Pátek, 24 března
Shadow

Jedinečná šance. Zdecimované mužstvo Sparty mohou dočasně vyztužit fotbalisté rezervy

By Vachovec1 – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

AC Sparta Praha hlásí další zásadní komplikace. Ofenzivní sekce tradičního metropolitního klubu se během posledních týdnů proměnila v lazaret. Hlavní trenér Pavel Vrba momentálně postrádá Libora Kozáka, Lukáše Juliše, Martina Minčeva a Davida Moberga Karlssona, zdravotně způsobilý zůstává jenom čerstvý navrátilec do sestavy Adam Hložek. Protože není jasné, kdy se výše zmínění fotbalisté úspěšně zotaví, příležitost mohou teoreticky dostat dosavadní členové rezervního mužstva. O koho konkrétně jde? Na to se společně podíváme prostřednictvím nadcházejících odstavců.

Youssouf Dao

Pobřeží slonoviny nabylo celosvětové popularity především zásluhou nemalého množství vynikajících fotbalistů. Za zmínku stojí například Didier Drogba, Gervinho, Kolo Touré, Bony Wilfried nebo Solomon Kalou. Malebný africký stát pravidelně zásobuje také českou nejvyšší soutěž, kde aktuálně působí Simon Deli, Ibrahim Benjamin Traoré a Adriel D’Avila Ba Loua. Seznam může během nadcházející reprezentační přestávky teoreticky rozšířit třiadvacetiletý útočník Youssouf Dao, jehož doposud využívalo sparťanské „béčko“. Uvidíme, jakým způsobem Pavel Vrba zhodnotí jeho sportovní kvality.

Daniel Turyna

Kariéru profesionální fotbalisty odstartoval v útrobách pražské Slavie, odkud se vzápětí vydal vstříc městskému rivalovi. Byl předmětem zajímavé výměny, opačným směrem totiž zamířil talentovaný kanonýr Jan Kuchta. Zatímco sešívaní sklízejí šťavnaté plody svého tehdejšího rozhodnutí, AC Sparta Praha zatím všeobecnou spokojeností bohužel neoplývá. Třiadvacetiletý útočník Daniel Turyna doposud absolvoval senické, českobudějovické a jihlavské hostování, česká elitní soutěž mu nicméně zůstává zapovězena. Možná právě absence klíčových ofenzivních hráčů bude tím správným impulsem ke změně.

Ondřej Novotný

Třiadvacetiletý útočník Ondřej Novotný patří mezi kované odchovance tradičního letenského klubu, rudý stejnokroj hrdě oblékal od svých devíti let. Když dosáhl dospělosti, formou hostování krátce brázdil druholigové stadiony v barvách Vlašimi a následně okusil také prostředí slovenské nejvyšší fotbalové soutěže, kde dočasně posílil Ružomberok. Pod trenérskou taktovkou Pavla Vrby zasáhl do jediného soutěžního utkání, proti Zlínu navíc odehrál pouhých pět minut. Ačkoli by za normálních okolností patřil béčku, nedostatek ofenzivních hráčů momentálně hovoří v jeho prospěch.

Matyáš Kozák

Během podzimní fáze právě probíhající sezóny se rozehrál do skvělé formy. Sparťanskému mládežnickému výběru do devatenácti let výrazně pomohl svými jednadvaceti přesnými zásahy, s devítigólovým náskokem zároveň zaslouženě vládnul průběžné tabulce střelců. Talentovaný Matyáš Kozák si navzdory nízkému věku vytyčil jasný cíl – proniknout do letenského áčka. Vytoužené mety se možná dočká dříve, než doufal. Do karet mu hraje akutní nedostatek ofenzivních hráčů.

2 Comments

  • Petr Majevský

    Ono nic jiného nezbyde,než použít mladé.I když hráč 23 let už zas tak mladý není.Naši trenéři se zbytečně bojí dát mladým příležitost v áčku.Bývalý hráč Kobylík řekl naplno to,co jsem již několikrát předeslal.V zahraničí se na věk nehraje.Začínají velmi mladí,třeba v 17ti letech a v jednadvaceti jsou už mazáci středního věku.U nás o hrači,který má 25 let,stále hovoří jako o talentovaném.V tolika letech buď na vrcholový fotbal má,nebo tam nepatří.V tomto věku už není talent,ale zapadlý talent.Pro Vrbu to bude těžké,protože on mladé do týmu příliš nechce.Tím byl proslulý už v Plzni.Mladí ve Spartě mají dobrou výkonnost a je třeba je využít,než za drahé peníze kupovat jinde a oni se pak neosvědčí,jak za Itala.

  • Otakar Bureš

    Tak snad kromě Karlssona to zase pro Spartu až taková ztráta není. Tento tým je nyní tak na úrovni ostatních mužstev, tak že se osobně neobávám, že by došlo k nějakém ještě většímu hernímu propadu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *